افزایش 6 درصدی فراوری گاز در سال 99

به گزارش استدیو مرینا، معاون عملیات دیسپچینگ شرکت ملی گاز از افزایش 6 درصدی فراوری گاز شیرین در کشور اطلاع داد و گفت: خوشبختانه باوجود محدودیت ها و موانع ناشی از تحریم ها و مضاف بر آن شیوع ویروس کرونا، رشد و توسعه متوقف نشد و همچنان شاهد فرایند افزایشی فراوری گاز در کشور هستیم.

افزایش 6 درصدی فراوری گاز در سال 99

به گزارش خبرنگار شانا، احمد کاظمی امروز (چهارشنبه، چهارم فروردین ماه 1400) در ارتباط تصویری با دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری در محل مرکز مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران به وسیله ویدیوکنفرانس ضمن ارائه گزارشی مختصر از عملکرد این مرکز در سال 99، گفت: افزایش 6 درصدی فراوری گاز که معادل 15 میلیارد مترمکعب بوده در بخش های مختلف اعم از خانگی و تجاری توزیع شده است.

وی اضافه کرد: پارسال توانستیم به بخش های مولد و نیروگاهی کشور گاز بیشتری تحویل دهیم به طوری که در نیروگاه ها بیش از 5 میلیارد مترمکعب و در بخش صنایع عمده مانند فولاد، پتروشیمی و پالایشگاه ها بیش از 3.3 میلیارد مترمکعب گاز بیشتری تحویل شد.

معاون عملیات دیسپچینگ شرکت ملی گاز با بیان اینکه خوشبختانه اوضاع جاری شبکه گاز کشور در بخش های مختلف فراوری، انتقال و توزیع گاز شرایط موثر و پایداری دارد، گفت: هم اکنون 37 سکوی گازی در پارس جنوبی، 20 پالایشگاه گازی در سطح کشور، 39 هزار کیلومتر خطوط انتقال و 395 هزار کیلومتر خط فراوری در شبکه های گاز استانی فعال هستند و کار گازرسانی به اقصی نقاط کشور در بخش های خانگی، تجاری و دیگر بخش ها را به عهده دارند.

کاظمی، مصرف روزانه گاز خانگی در شرایط کنونی را حدود 350 میلیون مترمکعب بیان کرد و اضافه کرد: این در حالی است که مصرف گاز در بخش صنایع عمده حدود 130 میلیون مترمکعب در روز و مصرف روزانه نیروگاه ها حدود 160 میلیون مترمکعب است و سوخت نیروگاه های گازی به طور کامل با گاز طبیعی انجام می گردد.

وی توضیح داد: هم اکنون مقدار صادرات حدود پنج درصد از فراوری را شامل می گردد که مطابق تعهد و قراردادهای امضا شده با کشورهای واردکننده است و تزریق گاز به میدان های نفتی برای ازدیاد و برداشت هم وضع مطلوبی دارد.

معاون عملیات دیسپچینگ شرکت ملی گاز با بیان اینکه همه کوشش این مرکز بر فرایند فراوری گاز ایمن و پایدار آن هم به طور مستمر و بی وقفه به مشترکان خانگی است، گفت: این مرکز داده های مربوط به بخش های مختلف فراوری، انتقال و توزیع را لحظه ای دریافت می نماید و این داده ها به صورت 24 ساعته و هفتگی در مراکز استان ها پایش، مدیریت و راهبری می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1522

به "افزایش 6 درصدی فراوری گاز در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 6 درصدی فراوری گاز در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید