ایرانی ها در صندلی دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه

به گزارش استدیو مرینا، خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه 54 درصد بیشتر شده که دراین بین ایرانی ها دومین گروه بزرگ خریدار خانه در ترکیه معرفی شدند.

ایرانی ها در صندلی دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش آناتولی ترکیه، در 12 ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 54.4 درصد افزایش داشته است.

فقط در ماه نوامبر 138 هزار و 372 مورد انتقال ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به نوامبر سال قبل حدود 50 هزار مورد افزایش پیدا نموده است.

در ماه نوامبر 3988 خانه به اتباع خارجی فروش رفته است که در مقایسه با نوامبر سال قبل 14.6 درصد کاهش پیدا نموده است. استانبول کماکان اصلی ترین مقصد خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده است؛ به گونه ای که 47 درصد کل املاک (معادل 1885 دستگاه) از خانه های خریداری شده توسط اتباع خارجی در ماه نوامبر مربوط به استانبول بوده است. پس ازاین شهر، آنتالیا با 825 واحد و آنکارا با 218 واحد در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.

به گفته مرکز آمار ترکیه، در ماه نوامبر اتباع عراقی با خرید 575 خانه بزرگ ترین گروه خریدار مسکن ترکیه بوده اند و ایرانی ها با 500 واحد، روس ها با 300 واحد، افغان ها با 216 واحد و سعودی ها با 174 واحد به ترتیب دومین تا پنجمین گروه بزرگ خریدار مسکن در ترکیه بوده اند.

حضور ایرانی ها در صندلی دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه طی ماه نوامبر در شرایطی اتفاق می افتد که طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، اتباع عراقی، روسی، عربستانی و افغانستانی بیشترین میزان خرید خانه در ترکیه طی شش ماهه سال جاری را داشته اند.

یک معامله گر مسکن ترکیه گفت: با هدفمند شدن جذب سرمایه خارجی به وسیله خرید مسکن، ترکیه به یک بازار مطلوب برای خارجی ها تبدیل شده است. آمارها نیز این مسئله را تأیید می نمایند که شمار خارجی هایی که وارد بازار مسکن شده اند روزبه روز در حال افزایش است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند.

از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است. در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در ترکیه 150 هزار دلار است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 624

به "ایرانی ها در صندلی دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها در صندلی دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید