بازگشایی تالارها و سینماها در مناطق سفید از یکشنبه ، پلمب قهوه خانه های متخلف

به گزارش استدیو مرینا، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه در آستانه بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرستان های سفید هستیم گفت: فعالیت سینماها از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع می گردد.

بازگشایی تالارها و سینماها در مناطق سفید از یکشنبه ، پلمب قهوه خانه های متخلف

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش استدیو مرینا از فارس، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در نشست خبری آنلاین ضمن تقدیر و تشکر از اصناف برای رعایت پروتکل ها گفت: در آستانه بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرستان های سفید هستیم و فعالیت سینماها و تئاتر از روز یکم تیرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع می گردد، ستاد ملی کرونا اعتماد زیادی برای بازگشایی ها به این اصناف نموده است به دلیل اینکه طبیعت این اصناف تجمع افراد است و رعایت پروتکل ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی گفت: رعایت بهداشت فردی، گندزدایی و ضدعفونی سطوح مشترک باید اولویت باشد و این فرصت بازگشایی سینما و تئاتر و تالارها را مغتنم بشماریم و پروتکل های آنها در سامانه وزارت بهداشت بارگزاری شده است.

فرهادی بابیان اینکه رعایت پروتکل ها کاهش یافته است اضافه نمود: این موضوع را با همکاران وزارت سمت آنالیز کردیم و آنها اعلام کردند به بازرسان ما یاری خواهند کرد و علی رغم میلمان در صورت رعیات نشدن بهداشت توسط اصناف مکان مورد نظر تعطیل خواهند شد، نیرو انتظامی در این خصوص قول همکاری داده است.

فرهادی درباره برنامه های ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایجاد محدودیت در شهرهای شرایط قرمز گفت: یکی از علل مهمی که شهری وارد شرایط قرمز می گردد عدم رعایت پروتکول بهداشتی و تماس بیشتر باشد، شاید برگرداندن محدودیت ها به شکل قبل نباشد اما بازگشایی ها به این مناطق نخواهد رسید و بازگشایی تالارها در مناطق قرمز و زرد انجام نخواهد شد.

وی گفت: عرضه مواد دخانی و قلیان می تواند به سلامت مردم ضربه بزند، هفته گذشته 4600 مورد تعطیلی صنفی داشتیم که بخش عمده ای به پلمب قهوه خانه ها اختصاص داشت.

وی درباره رعایت موازین بهداشتی و مقابله با کرونا در زندان ها، گفت: پروتکلی امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ارایه شد تحت عنوان پروتکل بهداشتی زندان ها که با همکاری خوب سازمان زندان ها تهیه شده است. عمده ترین نکات آن همین فاصله گذاری هاست و توصیه ما به سازمان زندان ها آن است که تا حد امکان و جایی که قانون اجازه می دهد، زندانی هایی که به مرخصی رفته اند، همچنان از مرخصی استفاده نمایند و در صورت مراجعه به زندان نیز فاصله گذاری ها رعایت گردد؛ به طوری که فضای مدیریت شده مترمربع نسبت به زندانی ها افزایش یابد و نزدیک به دو تا سه برابر گردد.

فرهادی اضافه نمود: با توجه به شرایط خاص زندان ها، رعایت بهداشت فردی و مواد غذایی و رعایت پروتکل ها بسیار اهمیت دارد و ضروری است جدی گرفته گردد. همچنین اگر شرایط بیماری برای زندانی بروز کرد، نسبت به اقدامات درمانی و قرنطینه کردن آنها اقدام گردد. از آنجا که این پروتکل با همکاری سازمان زندان ها تهیه شده، امیدواریم مو به مو اجرا گردد و شرایط امن و ایمنی را در زندان ها داشته باشیم.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی درباره برگزاری آزمون های دانشگاه ها اعلام کرد: امروز قرار بود بحث برگزاری آزمون های دانشگاه ها در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث قرار بگیرد. برگزاری آزمون های حضوری در مناطق قرمز ممنوع است و در سایر مناطق هم برگزاری هر جلسه یا آزمونی توصیه می گردد که به صورت الکترونیک انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1036

به "بازگشایی تالارها و سینماها در مناطق سفید از یکشنبه ، پلمب قهوه خانه های متخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی تالارها و سینماها در مناطق سفید از یکشنبه ، پلمب قهوه خانه های متخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید