برگزاری میز های مشاوره کتاب در ایستگاه های مترو تهران

به گزارش استدیو مرینا، معاون فرهنگی، اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از برنامه این شرکت در برگزاری باشکوه تر نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: میز های مشاوره کتاب در ایستگاه های مترو برپا می شود.

برگزاری میز های مشاوره کتاب در ایستگاه های مترو تهران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، سیدمحمد نقیب معاون فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از برنامه این شرکت در برگزاری باشکوه تر نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: میز های مشاوره کتاب در ایستگاه های مترو برپا می شود.

سیدمحمد نقیب درباره برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: در اولین جلسه ای که با اتاق فکر درباره این موضوع تشکیل دادیم، چهار برنامه مرتبط با نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شد که در جلسات بعدی کامل تر شده و اولین برنامه، میز های مشاوره کتاب است.

وی با بیان اینکه چند سال قبل هم این کار با کمک دانشگاه ها، انتشارات ها و بعضی اعضاء مرکز تبادل کتاب انجام شده افزود: برای اجرای این طرح در ایستگاه های مترو میز هایی گذاشتیم که اشخاص وارد به حوزه کتاب مردم را در انتخاب کتابی که با سلیقه یا نیازشان هماهنگ باشد، راهنمایی کنند.

نقیب با بیان اینکه برنامه دوم برای 401 پله مترو همراه با معرفی کتاب های متنوع است گفت: روی این پله ها عکس جلد کتاب های متنوعی نصب می شود که برای عموم مجذوب کننده و خواندنی باشد و به این ترتیب با معرفی کتاب ها، مردم را به تهیه آن کتاب ها تشویق می کنیم.

وی در ادامه مطرح نمود: گام سوم، معرفی 10 کتاب شاخص با موضوعات عمومی به وسیله چاپ جلدشان بر سازه های بزرگ آهنی به قطر سه متر است و در نهایت با توجه به اینکه مردم حین بازگشت از نمایشگاه اکثراً به شدت خسته هستند، در ایستگاه های مترو نزدیک به نمایشگاه برای مردم جشنی در نظر گرفته ایم که با روحیه بهتری به خانه برگردند.

معاون فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری مترو با تأکید بر اینکه عمده این تبلیغات در خط 1 مترو انجام خواهد شد افزود: از ظرفیت ایستگاه های تقاطعی و پرتردد دیگر هم غفلت نمی کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی متروی تهران با پیش بینی استقبال زیاد مردم از نمایشگاه امسال، به مزایای نمایشگاه مجازی هم اشاره کرد و گفت: می دانیم که برگزاری حضوری نمایشگاه مشکلاتی مثل ازدحام ترافیکی را ایجاد می کند به همین دلیل از مسئولین برگزاری نمایشگاه تقاضا می کنیم که از نمایشگاه مجازی هم غافل نشوند و آن را کم اهمیت تلقی نکنند.

نقیب با بیان اینکه در طرحی دیگر از مخاطبین مترو می خواهیم یک پاراگراف از کتاب خوبی که خوانده اند را برای ما بفرستند تا در واگن های مترو کار کنیم، گفت: در حال حاضر یک کتابخانه در ایستگاه میدان ولی عصر تهران برپاست و برپایی دو کتابخانه دیگر در ایستگاه های مترو از برنامه های سال 1401 معاونت فرهنگی اجتماعی مترو خواهد بود.

این مسئول در پایان از اقدامات متروی تهران در سایر ایام سال در راستای عمق بخشی به فرهنگ کتابخوانی خبر داد و مطرح نمود: در هفته های اهداءکتاب، چند کتاب به روز و خوب را انتخاب کرده و مانند یک کتابخانه متحرک به ایستگاه های مختلف می بریم، افراد با خواندن یک پاراگراف از کتاب می توانند این کتاب ها را از ما هدیه بگیرند.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 21 تا 31 اردیبهشت در محل مصلی تهران به دو شکل حضوری و مجازی برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2028

به "برگزاری میز های مشاوره کتاب در ایستگاه های مترو تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری میز های مشاوره کتاب در ایستگاه های مترو تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید