تحول صنعت گردشگری با تکنولوژی 5G

به گزارش استدیو مرینا، نوآوری های زیادی در سراسر دنیا و در بخش های مختلف صورت می گیرد اما فرودگاه ها و خطوط هوایی به دلیل این که نیروی 5G را از راه های مختلفی احساس می نمایند از اهمیت بیشتری برخوردارند.

تحول صنعت گردشگری با تکنولوژی 5G

ما در حال ورود به دوره جدیدی از سفرهای هوایی هستیم که صنعت گردشگری را از جنبه مثبت، متحول خواهد ساخت.

سال هاست که تکنسین ها پتانسیل 5G، شبکه تلفن همراه نسل پنجم را مطرح می نمایند. کاملاً معین شده که این سیستم، نوید سرعت رعد و برق سریع داده ها، اتومبیل های خودران، شهرهای هوشمند، واقعیت ترکیبی یکپارچه و موارد دیگر را می دهد. در صنعت گردشگری، این می تواند یک مسافرت آسوده تر، بهبود بهره وری فرودگاه، شخصی سازی بیشتر برای مهمانان هتل و پشتیبانی از تجربیات غوطه وری در مقصد به وسیله (VR / AR) باشد.

گوشه نگاهی به سیستم AR

تکنولوژی های دیجیتالی و نفوذ آن ها در کسب و کار به سرعت رو به پیشرفت است. در این راستا، واقعیت افزوده (AR) به یک فرصت برای سازمان هایی که به دنبای جلب مشتری و درآمد بیشتر هستند، تبدیل شده است. سرعت پیشرفت این تکنولوژی در حدیست که کسب و کارهای مختلف با از دست دادن کوچکترین فرصتی از بازار رقابتی جا خواهند ماند. با استفاده از برنامه ها و راهکارهای واقعیت افزوده (AR) کسب و کارها می توانند با تعاملات خلاقانه ای باعث جلب مشتری شوند.

واقعیت افزوده از اطلاعات کاربران که در دنیای دیجیتالی محفوظ است به صورت اتوماتیک و مستقیم در ارتباط با دنیای واقعی استفاده می نماید. کاربران می توانند محتوایی مانند انیمیشن، ویدئو و یا محصولات 3D را در یک ویدئوی زنده به وسیله دوربین گوشی هوشمند خود که به سمت یک عکس گرفته شده، مشاهده نمایند.

همانطور که برنامه های 5G رو به گسترش است، بهترین پیشنهادهای کلاس و استانداردها در صنعت مسافرت های درونی و خارجی از کشور به استاندارد جدیدی تبدیل می گردد که تجارب مشتری در آن اندازه گیری می گردد. شرکت های مسافرتی باید اکنون اقدام نمایند و تشخیص دهند که هر گام کوچک رو به جلو از امروز پیشرفت در آینده 5G را نشان می دهد که مدت هاست فنآوران در خصوص آن غوغا می نمایند.

در اینجا هفت راه وجود دارد که 5G می تواند بر صنعت گردشگری تأثیر بگذارد:

1. تکنولوژی 5G همراه با سایر فناوری ها می تواند مرحله رویایی در صنعت گردشگری را سوپرشارژ کند.

2. می تواند برای افزایش دقت و کاهش پیچیدگی و تأخیر در خرید هوایی نوآوری داشته باشد.

3. در فرودگاه، سنسورهای متصل به 5G می توانند بهینه سازی همه چیز، از حمل بار تا ناوبری فرودگاه را فراهم نمایند و خطوط طولانی امنیتی را با حرکت آزاد جایگزین نمایند.

4. برای هتل ها، 5G فرصت هایی را برای ارتقای تجربه مهمان و افزایش کارایی عملیاتی ایجاد می نماید.

5. همراه با هوش مصنوعی و رباتیک، 5G می تواند به وسیله ربات های هوشمند شخصی سازی را افزایش داده و نقاط تماس(touch point)خدمات مشتری را افزایش دهد (و تعاملات بالقوه گسترش ویروس را کاهش دهد).

6. تکنولوژی 5G همچنین پتانسیل قابل توجهی را برای بهبود تجربه در مقصد به وسیله برنامه های کاربردی با واقعیت ترکیبی ایجاد شده که درک چگونگی مقصد را کاملا قابل لمس می نماید.

7. این تکنولوژی همچنین اشتراک در سفر را به طرز شگفت آوری ارتقا می بخشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1299

به "تحول صنعت گردشگری با تکنولوژی 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول صنعت گردشگری با تکنولوژی 5G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید