ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی کن

به گزارش استدیو مرینا، ایسنا/ براساس سخنان شهردار منطقه 5، ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی کن صورت می گیرد.

ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی کن

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ارسال طرح تفصیلی بافت فرسوده کن به کمیسیون ماده 5

محمود کلهری گفت: طرح حفاظت صیانت و ساماندهی باغات کن شامل محدوده خیابان مرادی، باغ ها و زمین های لورکان، باغ میر، بهاران؛ محدوده ساخته شده غرب بلوار تعاون، محله بافت فرسوده کن، باغات به هم پیوسته حاشیه رودخانه کن معروف به باغهای به هم پیوسته خرمالو، محدوده شهر سنگ و پارک طبیعت کوهساران بوده که هر کدام از این پهنه ها ضوابط خاص خود را دارد.

وی اضافه نمود: با کوشش مجموعه شهرداری تهران و سازمانهای وابسته و مرتبط، این طرح در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران بارگذاری و این امکان برای شهروندان فراهم شده که با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک و مستندات به دفاتر خدمات الکترونیک برای تشکیل پرونده مراجعه نمایند. بعلاوه بخشهایی از طرح که نیازمند تصویب در کمیسیون ماده پنج است بزودی قابل اقدام خواهد بود.

کلهری به مزایای اجرای طرح تفصیلی کن اشاره نمود و گفت: از جمله عواملی که باید در جهت اجرای عدالت اجتماعی و همراه با عدالت فضایی در برنامه ریزی شهری رعایت کرد، توزیع مناسب خدمات شهری و استفاده صحیح از فضاهاست. با اجرای طرح تفصیلی کن و ایجاد نظام انگیزشی حق انتخاب و درنظر گرفتن حقوق مالکانه شهروندان، از تخریب و از بین رفتن باغات، درختان و گونه های گیاهی که ریه های تنفسی غرب تهران هستند، جلوگیری می گردد.

شهردار منطقه 5 اضافه نمود: علاوه براین، با اجرای طرح تفصیلی کن، مشاغل مزاحم که در بافت مسکونی قراردارند، ساماندهی می شوند. بعلاوه با اجرای این طرح، قطب گردشگری و به همراه آن کسب عایدی در این محله تاریخی، ایجاد می گردد. قطعا ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی و نگهداری از میراث تاریخ کهن محدوده کن، از دیگر آثار مثبت اجرای طرح تفصیلی کن است.

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1725

به "ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید