تماشای ماه کامل را از دست ندهید

به گزارش استدیو مرینا، ماه کامل صورتی اواخر ماه آوریل(اوایل اردیبهشت) در آسمان نمایان خواهد شد و ارزش تماشا کردن دارد.

تماشای ماه کامل را از دست ندهید

پدیده ماه کامل تقریبا هر ماه یک بار رخ می دهد و زمانی اتفاق می افتد که زمین دقیقا بین خورشید و ماه قرار بگیرد. قمر زمین در روز دوشنبه 26 آوریل (6 اردیبهشت) در ساعت 11:33 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(20:00 تهران) کامل خواهد شد. در این حالت قسمتی از ماه که به سمت زمین است کاملا روشن خواهد بود و دایره ای کامل در آسمان تشکیل می دهد.

اگرچه این پدیده در آمریکای شمالی ماه صورتی خوانده می گردد اما ربطی به رنگ قمر زمین ندارد بلکه به دلیل رویش گل های صورتی در این زمان از سال در منطقه ای در آمریکای شمالی است.

ماه کاملی که در روز 26 آوریل نمایان می گردد قابل توجه است زیرا یک ابرماه نیز هست. ابر ماه زمانی رخ می دهد که قمر زمین در کمترین فاصله ممکن به زمین قرار می گیرد.

به طور متوسط ابرماه ها هفت درصد عظیم تر و 15 درصد روشن تر از ماه معمولی هستند. اما برای بیشتر ناظران، تشخیص این تفاوت سخت است. زیرا ماه کامل یک بار در ماه ظاهر می گردد و نمی توان آن ها را مستقیما با ابرماه مقایسه کرد.

ابرماه دیگری نیز در تاریخ 26 ماه مه (پنجم خرداد) قابل مشاهده است.

اگر نتوانستید این ماه کامل را مشاهده کنید مرکز برنامه تلسکوپ مجازی(The Virtual Telescope Project) در رم، ایتالیا به طور زنده تصاویری از آن پخش خواهد نمود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1565

به "تماشای ماه کامل را از دست ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای ماه کامل را از دست ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید