توضیحات شهردار فردیس درباره قمه کشی در شورای شهر

به گزارش استدیو مرینا، اخیراً فیلمی از صحن شورای شهر فردیس در استان البرز منتشر شده که در آن فردی با عنوان جانباز بالای 70 درصد برای حل مشکل خود و اخذ مجوز ساخت و ساز در زمینی قولنامه ای به مساحت 2000 مترمربع، دست به قمه می برد و شهردار فردیس را مقصر حل نشدن مشکل خود می داند.

توضیحات شهردار فردیس درباره قمه کشی در شورای شهر

شهردار فردیس اما معتقد است که مدیریت شهری در چارچوب قانون و با توجه به شرایط این فرد حتی فراتر از قانون سعی در حل مشکل ایشان داشته و کار هم در این مدت پیش رفته است و این اتفاق، کاری سازماندهی شده و جهت دهی شده بوده است.

منوچهر غفاری در گفت وگو با خبرنگار استدیو مرینا در خصوص این اتفاق می گوید: ایشان از قبل برای اخذ مجوز به منظور ساخت و ساز در زمینی قولنامه ای مراجعه نموده اند، اگرچه ما مصوبه ای در شورای شهر فردیس برای صدور مجوز ساخت و ساز در املاک قولنامه ای نداریم اما براساس روالی که در مصوبات شورای شهر کرج صورت گرفته و به خاطر اینکه ایشان جانباز بالای 70 درصد بودند سعی کردیم به ایشان مجوز بدهیم.

غفاری ادامه می دهد: در این فاصله هم با فرمانداری در خصوص این موضوع مکاتباتی صورت گرفته است، دو بار هم بنده حضوری با فرماندار در مورد مشکل ایشان صحبت کردم و در شهرداری هم سعی کردیم کار ایشان در فاصله زمانی کوتاهی انجام گردد اما وقتی که ایشان به سازمان نظام مهندسی برای تهیه نقشه معرفی گردید وقفه ای به وجود آمد که خارج از اختیار ما بود، در کل شهرداری وظیفه خود را در قبال این موضوع انجام داده است.

وی خاطرنشان می نماید: وی در مرحله آخر درخواست بخگرددگی عوارض را داشتند که امکان آن وجود نداشت چون طبق قانون خانواده های شهدا و ایثارگران فقط یک بار می توانند از بخگرددگی عوارض واحد مسکونی آن هم تا 70 مترمربع بهره مند شوند و با توجه به اینکه پرونده ایشان برای ساخت 2000 مترمربع فضای مسکونی و تجاری است، این قانون شامل او نمی شد.

شهردار فردیس ادامه می دهد: پس از طرح عدم امکان بخگرددگی عوارض، وی گفت که می خواهد عوارض را تقسیط کند و بنده ارجاع دادم که این کار انجام گردد؛ البته در ابتدا خواست که 10 درصد نقد و مابقی تقسیط گردد اما اختیارات قانونی بنده برای تقسیط به صورت 30 درصد نقد و مابقی در 36 قسط بود و غیر از این از اختیارات بنده خارج است.

وی به ماجرای قمه کشی این فرد در صحن شورا و انتشار فیلم آن اشاره می نماید و می گوید: در آن روز به نظر من این کار سازماندهی و جهت دهی شده بود که او قمه آورده بود تا این فضا به وجود آید، کسانی که فیلم می گرفت و زاویه فیلم، تناقضات در گفتار و مسائل دیگر جای سوال دارد.

غفاری خاطرنشان می نماید: بنده برای دلجویی با او صحبت کردم و گفتم که دفتر من همیشه به روی شما باز بوده است و عنوان هم نموده بودم که برای پیگیری جانبازانی که چنین شرایطی دارند خودم اقدام می کنم و او هم گفت که من از شما ناراضی نیستم.

وی در سرانجام بیان کرد که در جلسه روز یکشنبه هفته آینده شورای شهر فردیس آنچه که در این مورد صورت گرفته و رخ داده را مطرح خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 108

به "توضیحات شهردار فردیس درباره قمه کشی در شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات شهردار فردیس درباره قمه کشی در شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید