خبرنگاران عراق بازگشایی گذرگاه های مرزی خود را تکذیب کرد

به گزارش استدیو مرینا، بغداد - خبرنگاران - اداره گذرگاه های مرزی عراق شامگاه شنبه بازگشایی مرزهای این کشور را با برخی از همسایگانش تکذیب کرد.

خبرنگاران عراق بازگشایی گذرگاه های مرزی خود را تکذیب کرد

علاء الدین القیسی، سخنگوی اداره گذرگاه های مرزی عراق در بیانیه ای گفت که تا به امروز تصمیمی برای بازگشایی هیچ گذرگاه مرزی گرفته نشده و همه خروجی های کشور بسته است.

این در حالی است که عمر الوئلی، رئیس اداره گذرگاه های مرزی، روز گذشته گفته بود که به درخواست استان های مرزی بازگشایی مرزهای تجاری عراق با جمهوری اسلامی ایران و کویت در کمیته عالی بهداشت و ایمنی ملی مورد بحث قرار گرفت.

وی از تصمیم بازگشایی سه گذرگاه تجاری مرزی زرباطیه - مهران، مندلی - سومار و شلمچه برای یک روز در هفته خبر داد و گفت که این درخواست به هیات دولت فرستاده شد و در آنجا با بازگشایی این سه گذرگاه موافقت شد.

الوائلی ادامه داد که این تصمیم تا به امروز اجرایی نشده است زیرا باید ساز و کار لازم درباره اقدام های بهداشتی و دستورهای مربوط به آن به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا فراهم شود.

عراق از اوایل اسفند گذشته به دنبال انتشار ویروس کرونا در کشورهای همسایه مرزهای زمینی و هوایی خود را بست.

این کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا اقدام های سخت و مقررات شدید پیشگیرانه را از دو ماه پیش به مرحله اجرا درآورده است.

بر اساس تازه ترین گزارش وزارت بهداشت عراق، تا به امروز 1763 مورد ابتلا، 86 نفر فوتی و 1224 مورد بهبود یافته از ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 919

به "خبرنگاران عراق بازگشایی گذرگاه های مرزی خود را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراق بازگشایی گذرگاه های مرزی خود را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید