درآمد تیم ملی فوتبال در بحرین واریز شد

به گزارش استدیو مرینا، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، احسان اصولی صفار، سرپرست کمیته بازاریابی و تلویزیونی فدراسیون در خصوص حق پخش دیدارهای تیم ملی فوتبال در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر گفت: به دلیل شرایط کرونا و مشکلاتی که برای ما در بحث میزبانی رخ داد، کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی بازی های فوق را به بحرین واگذار کرد. از همین رو نامه نگاری های مختلفی میان مدیران ارشد فدراسیون با AFC، فدراسیون فوتبال بحرین، شرکتی که فرکانس بازی های گروه C را در اختیار فدراسیون هایشان قرار می دهد و سپس سازمان صدا و سیما صورت گرفت تا هزینه ای که بابت حق پخش بازی ها وجود دارد، به حساب فدراسیون فوتبال ایران به مبلغ 68 هزار دلار ریخته شود.

درآمد تیم ملی فوتبال در بحرین واریز شد

وی ادامه داد: برای حق پخش دیدارهای تیم ملی فوتبال در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022، تلاش های شبانه روزی همکارانم در کمیته بازاریابی و مسئولین فدراسیون فوتبال و اعضای هیأت رئیسه خوشبختانه به نتیجه رسید و در واقع حقی که متعلق به فوتبال بود، در اختیارمان قرار داده شد.

سرپرست کمیته بازاریابی ادامه داد: تماشای مسابقات فوتبال می شود محصول فرایندی که در آن باشگاه ها، بازیکنان، مربیان و سایر عوامل به فعالیت می پردازند. اگر می خواهیم فوتبال پاک داشته باشیم، باید حق و حقوق تولید کنندگان این محصول را رعایت کنیم.

سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: به عنوان مثال زمانی که یک فیلم یا سریال تولید می شود، محصولش تماشای آن در سینما یا پخش در شبکه خانگی است. اما اگر فیلم خارج از مجرای مد نظر پخش شود، غیر قانونی بوده و سرمایه گذار متضرر خواهد شد. نمایش بازی فوتبال در سطح باشگاهی و ملی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اگر حقوق تولید کنندگان که همانا فدراسیون و باشگاه ها هستند را رعایت نکنیم تمام تلاش هایی که انجام می شود تا بازی فوتبال به نمایش گذاشته شود، از بین می رود. خوشبختانه برای 4 دیدار پیش رو که در منامه برگزار می شود با همکاری صدا و سیما مبلغ 68 هزار دلار دریافت کردیم که اکنون این مبلغ صرف تدارکات و پشتیبانی تیم ملی فوتبال می شود.

وی این اتفاق را گامی مؤثر و مطلوب در فوتبال ایران دانست و در ادامه بیان کرد: با پرداخت حق پخش مذکور، گامی مناسب در جهت اجرای برنامه ها و همچنین تحقق حق فدراسیون فوتبال ایران در زمینه حق پخش صورت گرفت که انشاالله این امر تداوم داشته باشد.

اصولی در ادامه درباره نمایش بازی های تیم ملی فوتبال ایران در اماکن عمومی از قبیل کافی شاپ، سینما و … گفت: پخش مسابقات فوتبال بدون کسب مجوز در اماکنی مانند سینما و رستوران و… مثل این است فیلمی که اسکار گرفته در کافی شاپ پخش عمومی داشته باشد. این موضوع نهایت بی اخلاقی و تضعیف حق و حقوق آن تهیه کننده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس طبق قانونی که در اساسنامه فدراسیون فوتبال وجود دارد، حق پخش این موضوع در اختیار فدراسیون فوتبال است و این فدراسیون در اختیار صدا و سیما قرار داده و اگر اتفاقی رخ دهد، بدون شک پیگیر آن خواهیم بود. بر همین اساس در مرحله اول اعلام می کنیم در این خصوص رعایت کنند و این حق را به رسمیت بشناسند. در گام بعدی به امید خدا وقتی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی صعود کرد، حق پخش بازی ها و حقوق فدراسیون را به شکل قاطع تری پیگیری می کنیم.

سرپرست کمیته بازاریابی در پایان گفت: باید شرایطی مهیا شود تا موضوع مهم حق پخش تلویزیونی احقاق شود و به شرایطی عالی برسد تا بتوانیم در این بخش به نحو احسن عمل کرده و به شرایط مناسبی در این خصوص برسیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1636

به "درآمد تیم ملی فوتبال در بحرین واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد تیم ملی فوتبال در بحرین واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید