خبرنگاران فوت ناشی از تصادف در ایلام 24 درصد کاهش یافت

به گزارش استدیو مرینا، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل پزشکی قانونی ایلام گفت: برابر آمار، تعداد قربانیان تصادفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی این استان در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش یافته است.

خبرنگاران فوت ناشی از تصادف در ایلام 24 درصد کاهش یافت

دکتر مهدی علیزاده مهاجر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: تعداد فوت شدگان ناشی از تصادف در نیمه نخست امسال در استان تعداد 51 نفر(41 مرد و 10 زن) بوده است.

به گفته وی، استان ایلام کمترین میزان تعداد فوت شدگان ناشی از تصادف جاده ای را در بین دیگر استان های کشور دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام یادآور شد: در نیمه نخست امسال حوادث ناشی از کار در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است.

علیزاده مهاجر ادامه داد: به طور میانگین روزانه یک نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی ایلام مراجعه می نماید.

وی افزود: در نیمه نخست امسال 158 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی استان مراجعه نموده اند که این میزان نسبت با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام تاکید نمود: بیش از 90 درصد از خدمات پزشکی قانونی مربوط به معاینات بالینی افراد زنده است که بیش از 35 خدمت را شامل می گردد.

علیزاده مهاجر اضافه نمود: در پزشکی قانونی کار درمانی صورت نمی گیرد لذا اولویت اول برای مصدومین ناشی از تصادف یا منازعه که احتیاجمند اقدامات درمانی هستند، مراجعه به مراکز درمانی جهت انجام اقدامات لازم می باشد چرا که تاخیر در درمان می تواند جان مصدوم را به مخاطره بیاندازد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اداره پزشکی قانونی در پنج شهرستان ایلام شامل، دهلران، مهران، چرداول، دره شهر و ایوان فعال است.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام افزود: با راه اندازی آزمایشگاه پاتولوژی در سال 97 از ارسال نمونه ها به استان های همجوار بی احتیاج شده است و با راه اندازی آزمایشگاه سم شناسی قانونی نیز نمونه های سم شناسی در استان آنالیز می گردد.

استان ایلام با 11 شهرستان 580 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1298

به "خبرنگاران فوت ناشی از تصادف در ایلام 24 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فوت ناشی از تصادف در ایلام 24 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید