درخواست قصاص برای قاتل آشنای زن تنها

به گزارش استدیو مرینا، این متهم که به دلیل لکنت زبان نمی توانست به خوبی صحبت کند، از قتلی که اتفاق افتاده بود ابراز پشیمانی کرد و گفت قصد قتل نداشت.

درخواست قصاص برای قاتل آشنای زن تنها

به گزارش شرق، سال 99 مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر در جریان کشته شدن زن 79ساله ای به نام گلی قرار گرفتند و راهی خانه زن تنها شدند. جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و پسر گلی به مأموران گفت: مادرم به تنهایی در خانه اش زندگی می کرد و، چون بیماری قلبی داشت من در خانه اش دوربین مداربسته گذاشته بودم تا همیشه او را ببینم و مراقبش باشم.

بار آخر مادرم را دیدم که وضو گرفته بود و می خواست نماز بخواند؛ اما چند دقیقه بعد متوجه شدم دوربین مداربسته خاموش شده است. من که نگران شده بودم با مادرم تماس گرفتم، اما پاسخ نداد. به همین خاطر سراسیمه به خانه مادرم رفتم و با جسد او روبه رو شدم. طلا های مادرم سرقت شده و گمان می کنم یک آشنا او را کشته است.

مأموران پلیس در نخستین گام از بررسی ها به تحقیق از فرزندان قربانی پرداختند و دریافتند از مدتی قبل پسر برادرزاده قربانی به نام مانی 23ساله به بهانه تحویل دادن بسته های معیشتی به خانه این زن رفت و آمد داشته است.

چند ساعت بعد دوست مانی به پلیس آگاهی رفت و به مأموران پلیس گفت می داند چه اتفاقی افتاده است. او گفت: وقتی برای تفریح با مانی به آبمیوه فروشی رفته بودیم او هنگامی که قصد داشت از جیبش کارت عابربانکش را در بیاورد یک انگشتر و النگوی زنانه از جیبش بیرون افتاد و حرف های عجیبی درباره اینکه عده ای یک زن را به بهانه تحویل بسته معیشتی کشته اند، زد. شک پلیس به مانی در پی اظهارات دوست او دوچندان شد و پسر جوان تحت بازپرسی قرار گرفت. مانی به قتل عمه پدرش با انگیزه سرقت طلاهایش اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت.

درحالی که پزشکی قانونی علت مرگ را عارضه قلبی ناشی از ضربه جسم سخت به سر اعلام کرده بود مانی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پایه میز محاکمه رفت.

در ابتدای جلسه فرزندان قربانی درخواست قصاص را مطرح کردند. پسر کوچک مقتول گفت: مادرم بیماری قلبی داشت و به همین خاطر در خانه دوربین مداربسته گذاشته بودم. آن روز دوربین را بررسی کردم و دیدم مادرم وضو گرفته و قصد دارد نماز بخواند. او چند دقیقه بعد با من تماس گرفت و گفت مانی بار دیگر برایش بسته معیشتی آورده، اما من به او گفتم نیازی به بسته معیشتی ندارد و بهتر است در را برایش باز نکند؛ اما چند دقیقه بعد متوجه شدم دوربین مداربسته خاموش شده است.

وی ادامه داد: مانی قبلا هم چند بار به بهانه دادن بسته های معیشتی به خانه مادر ما رفت و آمد کرده بود. من چند بار به او تذکر داده بودم مادرم وضع مالی خوبی دارد و نیازی به بسته های معیشتی ندارد؛ اما گوشش بدهکار نبود. او بعد از اینکه بسته معیشتی را به مادرم داده، خانه را ترک کرده، اما بار دوم به بهانه اینکه کلید را در خانه جا گذاشته وارد خانه شده و مادرم را کشته است.

مانی حتی دوربین مداربسته را خاموش کرده و هارد آن را نیز سرقت کرده بود تا ردی از خودش به جا نگذارد. من به هیچ وجه حاضر به گذشت نیستم و برایش قصاص می خواهم. این مرد جوان درباره اینکه چرا نمی خواست مانی با مادرش رفت وآمد داشته باشد گفت: او قبلا به من گفته بود برای خانم های مسن از طرف یک نهاد دولتی بسته معیشتی می برد، چون سابقه داشت که وارد خانه کسی شود و سرقت کند، من دوست نداشتم به مادرم نزدیک شود.

او دروغ می گفت و من به خاطر اینکه مادرم تنها بود نگران بودم و حدس می زدم که به مادرم صدمه بزند به همین خاطر به او گفتم مادر من نیازی به بسته معیشتی ندارد و هرچه لازم داشته باشد ما که بچه هایش هستیم تأمین می کنیم و او در زندگی ما دخالت نکند. مانی سابقه خوبی در فامیل نداشت. سپس سایر اولیای دم نیز در جایگاه حاضر و خواستار قصاص متهم شدند.

در ادامه مانی در جایگاه ویژه ایستاد و اتهامش را گردن گرفت. وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود، گفت: من در یک کارگاه تولیدی کمد دیواری کار می کردم، اما به خاطر همه گیری ویروس کرونا کارگاه تعطیل شد و بی کار شدم. 10 میلیون تومان از صاحبکارم قرض گرفته بودم، اما نمی توانستم بدهی ام را بدهم. در مدت بی کاری با یکی از ارگان های دولتی همکاری دور داشتم و در توزیع بسته های معیشتی به آن ها کمک می کردم. به همین خاطر چند بار به خانه عمه پدرم رفتم و به او بسته معیشتی دادم؛ اما پسران او به من گفته بودند به خانه مادرشان نروم.

وی در تشریح جزئیات قتل گفت: آخرین بار به خانه عمه پدرم رفتم تا به او بسته معیشتی بدهم، اما او گفت بهتر است با پسرش هماهنگ کنم. من به او گفتم خودش با پسرش تماس بگیرد. او بعد از تماس با پسرش به آشپزخانه رفت تا برایم چای بیاورد که با ماهیتابه به سرش زدم و طلاهایش را دزدیدم. من واقعا قصد قتل نداشتم و فقط به خاطر نیاز شدید مالی وسوسه شدم. من پشیمان هستم و تقاضای بخشش دارم.

این متهم درباره اظهاراتش نزد یکی از دوستانش گفت: بعد از قتل حالم بد بود. به همین خاطر همراه دوستم بیرون رفتم. من برای اینکه آرام شوم ماجرای قتل را توضیح دادم و به دروغ گفتم شنیده ام افرادی به بهانه توزیع بسته های معیشتی زن تنها را کشته اند.

با انتها دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1647

به "درخواست قصاص برای قاتل آشنای زن تنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست قصاص برای قاتل آشنای زن تنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید