دستورالعمل ارزشیابی سرانجام نیمسال اول دانشگاه پیغام نور اعلام شد

به گزارش استدیو مرینا، دستورالعمل اجرایی ارزشیابی سرانجام نیمسال اول سال تحصیلی 1400- 1399 دانشگاه پیغام نور اعلام شد.

دستورالعمل ارزشیابی سرانجام نیمسال اول دانشگاه پیغام نور اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، با توجه به شرایط خاص ناشی از بیماری کرونا (کووید 19) و به منظور ارتقای کیفیت ارزشیابی دروس و صیانت از سلامت دانشجویان، اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی، ارزشیابی های دروس، در خاتمه نیم سال اول سال تحصیلی 1400-1399 مبتنی بر این دستوالعمل اجرا می گردد.

1- کلیه ارزشیابی های دروس نظری نیم سال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان بندی و تاریخ از قبل مشخص شده، برگزار می گردد.

عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است و استادان موظف هستند نام دانشجویان مزبور را در مهلت مقرر به عنوان دانشجوی غایب در سامانه گلستان درج نمایند.

تبصره: چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی بعضی یا کلیه دانشجویان اقدام نموده باشد، ارزشیابی مجدد از آن ها لازم نیست. تاریخ اعلام شده در تقویم امتحانات، آخرین فرصت برای برگزاری ارزشیابی خاتمهی است.

2- به استثنای دروس عمومی که ارزشیابی آن ها به صورت غیرحضوری و متمرکز انجام می گردد، نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است و روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً به وسیله بستر الکترونیکی مورد تأیید استان و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می گردد. ارزشیابی دروس عمومی در تاریخ و ساعت اعلام شده و به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

3- ارزشیابی خاتمهی دروس عمومی به صورت غیرحضوری و متمرکز و توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه برگزار خواهد شد. ارزشیابی های مستمر (میان ترم) این دروس همچنان به عهده مدرسین ذیربط است.

تبصره: به منظور حداکثر مساعدت به دانشجویان، ارزشیابی خاتمهی بعضی از دروس عمومی در چند نوبت برگزار می گردد و دانشجو اختیار دارد به انتخاب خود در یکی از نوبت ها شرکت کند. اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقباً اعلام خواهد شد.

4- مدرسین موظف اند اطلاعات مربوط به شیوه ارزشیابی خود را حداکثر تا تاریخ یک آذر 99 به مرکز / واحد ذیربط اعلام نمایند. ضروری است شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز / واحد به روش های مقتضی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده گردد.

5- ارزشیابی الزاماً باید در چارچوب منبع اعلام شده و در راستای اهداف آموزشی درس باشد.

6- دانشجویانی که امکان استفاده از ابزار های ارتباطی مورد احتیاج را ندارند، ضروری است حداکثر تا تاریخ یک آذر 99 موضوع را به مرکز یا واحد محل تحصیل خود اعلام نمایند. ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط مرکز یا واحد محل تحصیل، انجام می گردد. مرکز یا واحد موظف است تهمیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کند.

7- مدرسین باید همه سوابق ارزشیابی درس را حفظ نمایند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و آنالیز مجدد توسط نهاد های نظارتی ذیربط را داشته باشد.

8- ضروری است اطلاع رسانی کافی درخصوص شیوه ارزشیابی ها و استفاده از هرگونه سامانه برای ارزشیابی و هدایت دقیق درخصوص نحوه ورود و استفاده از آن توسط مدرسین و مرکز یا واحد انجام گردد.

9- دانشجویان درنظر داشته باشند که ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان پذیر نخواهد بود، لذا دانشجویان موظف اند قبل از آغاز ارزشیابی این نیم سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام نمایند.

10- ستاد امتحانات در هر استان و مرکز یا واحد وظیفه راهبری و نظارت بر نحوه ارزشیابی ها را بر عهده دارد.

11- هر مرکز یا واحد موظف است نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان اساتید گروه آموزشی ثبت شده است، تا تاریخ یک آذر 99 در سامانه گلستان و اطلاع رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام کند.

12- ثبت نمره ارزشیابی باید حداکثر تا تاریخ یک بهمن 99 توسط مدرس در سامانه گلستان صورت پذیرد. مهلت ثبت نمرات درس های عملی و درس هایی که مطابق مقررات مهلت ثبت نمره بیش از یک نیم سال تحصیلی دارند، متعاقباً اعلام خواهد شد.

13- برای آزمون های ریزشی نیم سال تحصیلی قبل، مرکز یا واحد باید به نحو مقتضی نسبت به انجام ارزشیابی این دسته از دانشجویان به همراه سایر دانشجویان نیم سال تحصیلی جاری اقدام کند.

14- برای درس هایی که توسط نمایندگی ها و مراکز بین المللی خارج از کشور ارائه می گردد، دستورالعمل جداگانه ای توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابلاغ می گردد.

15- مدیرکل دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت موظف است با همکاری مسئولان نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت استان ها، بر رعایت دقیق و صحیح این دستورالعمل نظارت نموده و گزارش آن را تهیه و ارائه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1282

به "دستورالعمل ارزشیابی سرانجام نیمسال اول دانشگاه پیغام نور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل ارزشیابی سرانجام نیمسال اول دانشگاه پیغام نور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید