راهکارهای یک کارشناس بورس برای فروش سهام عدالت

به گزارش استدیو مرینا، یک کارشناس اقتصادی با توجه به آزادسازی سهام عدالت به مردم توصیه کرد که سهام خود را به سهام های موجود در بازار سرمایه تبدیل کنند یا اگر مایل به فروش هستند، سهام خود را در چهار قسط با فاصله زمانی 2 تا 3 ماه بفروشند.

راهکارهای یک کارشناس بورس برای فروش سهام عدالت

به گزارش استدیو مرینا به نقل از ایسنا، لطفعلی بخشی درباره تاثیرات آزادسازی سهام عدالت بر اقتصاد و جیب مردم، اظهار کرد: اگر قرار است به کسانی که سهام عدالت دارند، مجوز داده شود تا بتوانند سهام خود را بفروشند؛ توصیه می کنم که یک تمهیدی اندیشه شود تا مردم نتوانند تمام سهام خود را به صورت یکجا بفروشند زیرا در پی این امر، یک هجومی به بازار سرمایه رخ خواهد داد که قیمت ها کاسته می شود و چیزی عاید این سهامداران نخواهد شد.

وی ادامه داد: باید یک تمهیداتی دیده شود تا سهامداران تشویق شوند که سهام خود را به سهام هایی که وجود دارد تبدیل کنند و اگر مایل به فروش هستند، سهام خود را در چهار قسط با یک فاصله زمانی 2 تا 3 ماه بفروشند.

  • برای فروش سهام عدالت احتیاط کنید

این کارشناس اقتصادی اضافه نمود: با آزادسازی سهام عدالت نباید گذاشته شود که یک هجوم گسترده ای وارد بورس شود زیرا، خیلی از سهامداران که به پول نیاز دارند، سهام خود را به قیمت پایین می فروشند و وقتی که تمام سهامداران برای فروش سهام خود به بازار سرمایه هجوم بیاورند، صف فروش تشکیل می شود و قیمت سهام کاهش می یابد.

بخشی در انتها سخنانش با بیان اینکه دولت با این اقدام تمهیدی درنظر گرفته که سهامداران این نوع سهام با فروش آن پولی بدست بیاورند، گفت: در این زمینه باید به این نکته توجه شود که این سهامداران حداقل ضرر را ببینند یا حتی ضرری نبینند.

  • هشدار وزیر اقتصاد | افراد سودجو برای خرید سند سهام عدالت به میدان آمدند | از فروش شتابزده خودداری شود
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 934

به "راهکارهای یک کارشناس بورس برای فروش سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای یک کارشناس بورس برای فروش سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید