روستایی که مردان و زنانش مدعی اند از دو سیاره مختلف آمده اند!

به گزارش استدیو مرینا، مردمان یکی از روستاهای نیجریه که در آن مردان و زنان مدعی اند از دو سیاره مختلف آمده اند به سوژه رسانه ها تبدیل شده اند.

روستایی که مردان و زنانش مدعی اند از دو سیاره مختلف آمده اند!

به گزارش خبرنگار، شاید نام کتاب معروف مردان مریخی، زنان ونوسی نوشته جان گری را شنیده باشید. اما جالب است بدانید مردان مریخی و زنان ونوسی واقعا روی زمین وجود دارند. اهالی روستای اوبانگ در نیجریه مدعی اند که مردان مریخی و زنان ونوسی هستند.

اما حکایت عجیب مردان مریخی و زنان ونوسی این جامعه روستایی این است که آن ها هریک زبانی متمایز باهم دارند. شاید باور آن کمی سخت باشد که چطور مردان و زنانی که در یک جامعه کوچک روستایی با هم زندگی می نمایند می توانند زبان های مختلف داشته باشند، اما این واقعیت روستای اوبانگ است. البته دقیقا معین نیست که نسبت واژگان در زبان مردان و زنان چقدر با هم فرق دارد، اما مثال هایی وجود دارد که تفاوت فاحشی را میان زبان های مردان و زنان نشان می دهد.

مثلا مردان برای لباس از کلمه نکی استفاده می نمایند در حالی که زنان به لباس آریگا می گویند. مثال دیگر واژه درخت است که مردان به آن کیتچی و زنان به آن اوک ونگ می گویند. این ها تنها تفاوت های ظریف تلفظ نیست بلکه واژگانی کاملا متفاوت هستند.

چی چی اندی، انسان شناس در این باره گفت: بسیاری از واژه ها کاملا متفاوت هستند. البته بسیاری از کلمات مشترک هم بین زنان و مردان وجود دارد. اما کلماتی هستند که یکسان به نظر نمی رسند، حروف یکسانی ندارند و کاملا متفاوتند. اما نکته جالب در این روستا این است که همه اهالی زن و مرد آن می توانند زبان یکدیگر را متوجه شده و درک نمایند.

اولیور ایبانگ رئیس این روستا گفت: مرحله ای وجود دارد که مردان متوجه می شوند باید به زبان خودشان صحبت نمایند. هیچ اجباری در این باره وجود ندارد و فرد وقتی شروع به صحبت با زبان مردان می نماید همه درمی یابند که بلوغ وی فرار رسیده است.

هیچ کس نمی داند که چرا و چگونه سنت دوزبانه در اوبانگ شروع شده، اما بیشتر مردم محلی این نظریه مذهبی را ترجیح می دهند که خداوند آدم و حوا را به اسم مردم اوبانگ خلق کرد و زبان آن ها دو زبان مختلف بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1748

به "روستایی که مردان و زنانش مدعی اند از دو سیاره مختلف آمده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستایی که مردان و زنانش مدعی اند از دو سیاره مختلف آمده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید