روسیه 9 شهروند کانادایی را در فهرست سیاه قرار داد

به گزارش استدیو مرینا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه با اعلام اینکه نام 9 شهروند کانادایی به دلیل سیاست های ضد روسی دولت کانادا در فهرست سیاه این کشور قرار گرفته اند، بر آمادگی مسکو جهت توسعه روابط با اُتاوا بر مبنای احترام متقابل تأکید کرد.

روسیه 9 شهروند کانادایی را در فهرست سیاه قرار داد

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این تصمیم در پاسخ به تحریم های غیرقانونی گرفته شده که دولت کانادا در 24 اُم مارس 2021 به بهانه آزار و اذیت ادعایی آلکسی ناوالنی منتقد سرشناس روس علیه شماری از شهروندان روسیه وضع کرده است.

طبق این فهرست سیاه، افرادی که از ورود به خاک روسیه برای مدت زمان نامحدود منع شده اند عبارتند از: دیوید لامیتی وزیر دادگستری و دادستان کل کانادا، جودی توماس معاون وزیر دفاع ملی، آن کِلی کمیسیونر خدمات تأدیبی، برندا لوکی کمیسیونر پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا، مارسی سورکِس مدیر اجرایی بخش امور سیاستگذاری و هیأت دولت، دومینیک لی بلانک وزیر امور بین دولتی، مایکل رولئو معاون وزیر ستاد مشترک دفاع، برایان برنان معاون کمیسیونر پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا و همچنین اسکات بیشاپ فرمانده قرارگاه اطلاعاتی نیروهای کانادا.

زاخارووا همچنین تأکید کرد که مسکو برای توسعه روابط با اتاوا بر مبنای احترام متقابل آمادگی دارد، به ویژه با تأکید بر همکاری در حوزه های برخوردار از منافع مشترک همچون روابط تجاری، منطقه ای و حوزه شمالگان.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه اضافه کرد: به رغم احساسات ضدِّ روسی که از سوی بخشی از طبقه سیاسی کانادا و برخی از گروه های صاحب نفوذ در این کشور رواج یافته، روسیه همواره رفتاری گرم و همدلانه با مردم کانادا داشته است.

لازم به ذکر است که دولت اُتاوا در ماه مارس گذشته به بهانه نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در روسیه تحریم هایی را علیه 9 شهروند روس وضع کرد؛ اقدامی که مقامات مسکو وعده تلافی آن را دادند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1638

به "روسیه 9 شهروند کانادایی را در فهرست سیاه قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 9 شهروند کانادایی را در فهرست سیاه قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید