سفر به ماه حقیقت داشت یا دروغ پردازی حرفه ای بود؟

به گزارش استدیو مرینا، قطعا تا زمانی که پای انسان مجددا به ماه نرسد، همواره تردیدها و ابهامات وجود خواهد داشت و ادعاهای متعددی برای کذب بودن سفر انسان به ماه در پنجاه سال پیش مطرح خواهد شد. ولی درحال حاضر در مقابل ادعاهایی که ماموریت های آپولو را جعلی می دانند، دلایلی وجود دارد که نادرست بودن این ادعاها را ثابت می نماید.

سفر به ماه حقیقت داشت یا دروغ پردازی حرفه ای بود؟

از ماموریت های آپولو در ماه، 8400 عکس در دسترس عموم قرار گرفته و هزاران ساعت فیلم ویدیویی، کوهی از داده های علمی و رونوشت های کامل و صداهای ضبط شده مکالمات موجود است و حتی 382 کیلوگرم از سنگ های سطح ماه به وسیله فضانوردان به زمین آورده شده که به صورت مستقل در آزمایشگاه های دنیا ارزیابی و تائید شده که سنگ ها از کره ماه هستند و همه اینها ادعاها مبنی بر جعلی بودن سفر انسان به ماه را رد می نماید.

اگر این برای متقاعد کردن بدبین ترین افراد کافی نباشد، مدارگرد شناسایی ماه ناسا (LRO) می تواند گره گشا باشد. این روزها LRO تصاویر باکیفیتی از سطح ماه را به زمین مخابره می نماید و در جریان ماموریتش، تصاویری از محل فرود فضاپیماهای آپولو در سطح ماه و ماژول های فرود رها شده در آنجا و بعلاوه رد سطح نوردهای روی ماه ماموریتهای آپولو را ثبت نموده. وضوح این تصاویر به قدری خوب است که حتی می توان مسیرهای ردپای فضانوردان را نیز رویت کرد.

فضاپیماهای چین، هند و ژاپن نیز مکان های فرود آپولو در ماه را مشاهده نموده اند که این هم تائیدی است بر اینکه چند دهه پیش انسان ها برروی ماه فرود آمده بودند.

آخرین مهر تائید برای سفر انسان به ماه، ابزاری است که 50 سال پیش در ماموریت آپولوی 11 در ماه نصب شد. در جریان آن سفر آرمسترانگ و آلدرین، یک ابزار بازتابنده لیزری را برروی سطح ماه کار گذاشتند که هنوز هم فعال است و به انسان ها این فرصت را می دهد تا با انعکاس نور لیزر، فاصله تا ماه را با دقت بالایی میزان گیری نمایند. در صورتی که اگر این ابزار روی ماه قرار نگرفته بود، امکان چنین میزان گیری دقیقی برای بشریت فراهم نبود.

در گزارش حرف ناسا را باور کنیم؟ انسان واقعا 50 سال قبل به ماه رفته؟ بیشتر در این باره بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2198

به "سفر به ماه حقیقت داشت یا دروغ پردازی حرفه ای بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ماه حقیقت داشت یا دروغ پردازی حرفه ای بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید