شخصیت شناسی بر اساسِ عطسه

به گزارش استدیو مرینا، افرادی که با صدای بلند عطسه می کنند، معمولاً مرد هستند و معمولاً خودشان را نر های آلفا می شناسند. آن ها باور دارند که یک عطسۀ 500 دسیبلی اهمیتِ آن ها را در جهان تأیید می کند و معمولاً فاقدِ ملاحظه کاری هستند.

شخصیت شناسی بر اساسِ عطسه

یک کارشناسِ زبان بدن معنای شکل های متفاوتِ عطسه کردن را برملا ساخته و می گوید افرادی که با صدای بلند عطسه می کنند، می خواهند موقعیتِ خود را به عنوانِ نر های آلفا معین کنند؛ درحالیکه افرادی که در هنگامِ عطسه کردن، دهان خود را با آرنج می پوشانند، دوست دارند از قوانین پیروی کنند و ممکن است فاقدِ استقلالِ فکری باشند.

به گزارش خبرنگاران؛ رابین کِرمُد، مؤسسِ یک وبسایتِ مشاوره ارتباطات در انگلستان و نویسنده کتابِ پرفروشی در همین زمینه می گوید: در عصرِ رعایتِ فاصله گذاریِ اجتماعی ما عموماً تلاش می کنیم که زیاد نزدیک به دیگران قرار نگیریم تا مبادا از طریقِ عطسه، میکروب های ما به دیگران یا میکروب های دیگران به ما سرایت کند.

بنابراین نحوه عطسه کردنِ ما اکنون بیشتر از هر زمانِ دیگری اهمیت دارد. اما همچنین شیوه ای که ما عطسه می کنیم اطلاعاتِ زیادی درباره شخصیت ما به دیگران می دهد.

او می افزاید: وقتی بچه بودم مادرم همیشه به من می گفت که یک مرد همیشه دو عدد دستمال در جیبش داشته دارد. یکی برای وقتیکه می خواهد بینی اش را پاک کند و دومی برای وقتی که کسی از او دستمال می خواهد.

مطالعاتِ اخیر نشان می دهد که حق با او بود - یک تک عطسه در حدودِ 100000 میکروب را تا 8 متر و با سرعتِ 161 کیلومتر در ساعت وارد هوا می کند.

رابین چند مدل عطسه را معرفی کرده که می تواند شخصیتِ افراد را معین کند:

آن ها که قبل و بعد از عطسه عذرخواهی می کنند

رابین می گوید این دسته آن هایی هستند که قبل و بعد از عطسه و شاید حتی در زمانِ عطسه کردن معذرخواهی می کنند. این افراد کسانی هستند که نمی خواهند اثرِ زیادی بر زندگیِ دیگران بگذارند.

این افراد شخصیت ِ ساکتی دارند و همیشه مؤدب هستند. می توانید عذابی که را برای نگه داشتنِ عطسۀ ناگهانی خود تحمل می کنند، در چهره شان ببینید. البته، عطسه نهایتاً بیرون می آید و وقتی این اتفاق می افتد آن ها تمامِ تلاشِ خود را می کنند که بیشتر صدا در درونِ خودشان شنیده شود. این افراد باید سعی کنند روی اعتماد به نفسِ خود کار کنند.

آن ها که با صدای بلند عطسه می کنند

رابین می گوید: این افراد معمولاً مرد هستند و معمولاً خودشان را نر های آلفا می شناسند. آن ها باور دارند که یک عطسۀ 500 دسیبلی اهمیتِ آن ها را در جهان تأیید می کند و معمولاً فاقدِ ملاحظه کاری هستند.

تجربه های من نشان می دهد که افرادی که بلند عطسه می کنند به ندرت دهانشان را می پوشانند و به صدای بلندِ عطسه شان افتخار می کنند. درباره خطراتی که این افراد می توانند برای شما داشته باشند، آگاه باشید. صدای بلند عطسه معمولاً با سرعتِ بیشترِ پرتابِ قطراتِ آبِ دهان نیز ارتباط دارد. به قولِ دولت ها، هشیار باشید!

آن هایی که در سکوت عطسه می کنند

رابین می گوید: این نوع افراد که دوست ندارند توجه کسی را به خودشان جلب کنند؛ افرادی هستند که در هنگامِ عطسه بینی شان را می گیرند یا سعی می کنند هیچ صدایی از آن ها شنیده نشود.

این افراد یا فاقد اعتماد به نفس هستند یا اینکه دوست ندارند خاطرِ افراد را مکدر کنند. آن ها معمولاً وقتی عطسه شان می گیرد هیچ عکس العملی در چهره خود نشان نمی دهند و سعی می کنند یک چهره بی حالت را نمایش دهند، اما نهایتاً عطسه از راه می رسد و یک چهره شگفت زده با چشمانِ گشاد شده از آن ها به نمایش می گذارد.

آن ها که با صدایِ اَچو عطسه می کنند

رابین می گوید: این ها افرادی هستند که می دانند حقِ عطسه کردن را دارند، اما در جمع بسیار مؤدب هستند. این نوع عطسه ها معمولاً در مکان های بسته مانند آسانسور یا قطار دیده می شود.

این افراد معمولاً بسیار از خودشان مطمئن هستند، اما خودآگاهی بالایی دارند و در بعضی از موقعیت ها به خودشان اجازه می دهند که تفریحی هم بکنند.

آن هایی که تلاش می کنند عطسه نکنند

رابین می گوید: این افراد می خواهند دیگران را از خودشان راضی نگه دارند. فردی که نمی خواهد آرامش جمع را به هم بزند یا غر بزند و شکایت کند.

آن ها به هر روشی برای خفه کردنِ عطسه خود متوسل می شوند. خوب است که افراد سعی کنند دیگران را خشنود کنند، اما این نوع افراد باید ببنند که آیا حقیقتِ وجودِ خودشان را ابراز می کنند یا به راحتی تحتِ نفوذِ دیگران قرار می گیرند.

آن هایی که در آرنج عطسه می کنند

رابین می گوید: این نوع افراد از قوانین تبعیت می کنند. این افراد خودآگاه و ملاحظه کار هستند، اما بعضی اوقات می توانند به سمتِ فقدانِ استقلالِ فکری پیش بروند.

این افراد همچنین من را به این فکر وا می دارد که چندبار تا کنون در آستینِ خود عطسه کرده اند و هنوز آن را نشسته اند. فکر نمی کنم نسلِ والدینِ من چنین کاری را تأیید می کرد.

پشت سر هم عطسه می کنند

رابین می گوید: این افراد کسانی هستند که می خواهند مرکز توجه باشند. من عمویی داشتم که همیشه دو بار عطسه بلند می کرد. بینِ هر عطسه هم 11 ثانیه وقفه بود و به نظر می رسید به عطسه دوم بسیار افتخار می کند.

بسیاری از ما یک الگوی عطسه کردن داریم که معمولاً بینِ 2 تا 5 عطسه پشتِ سرِ هم را شامل می شود، اما معمولاً عطسه هایمان صدای بلند ندارد.

عطسه کنندگانِ فاقدِ دستمال کاغذی

رابین می گوید: این افراد شخصیتِ بی نظم و ناآماده دارند. من اخیراً با فردی مصاحبه ویدویی داشتم که او عطسه کرد و، چون دستمال کاغذی نداشت 5 دقیقه بعدی مدام دستش را به صورتش می مالید که آن را پاک کند؛ درصورتیکه طوری وانمود می کرد که اصلاً مشغولِ چنین کاری نیست.

این افراد معمولاٌ یک نوع تیپ شخصیتی دارند که من به آن می گویم تیپِ استادِ گیج [معمولاً تصویرِ معلم یا استاد یا شخصیتِ محقق و کتابخوانی است که سرش را می خاراند].

منبع: The Daily Mail

ترجمه: سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1404

به "شخصیت شناسی بر اساسِ عطسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی بر اساسِ عطسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید