شرط پوشش بیمه ای فاویپیراویر و رمدسیویر، درمان کرونا رایگان است

به گزارش استدیو مرینا، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورتی که معاونت درمان وزارت بهداشت هزینه اثربخشی داروهای درمان کرونا را تایید کند این داروها تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

شرط پوشش بیمه ای فاویپیراویر و رمدسیویر، درمان کرونا رایگان است

به گزارش خبرنگاران ، فارس نوشت:سید سجاد رضوی، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار دریافت داروهای فاویپیراویر و رمدسیویر برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت: برای اینکه عدالت در سلامت وجود داشته باشد، این داروها باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، هرچند این داروها فراوری داخل هستند اما قیمت آنها گران است و قشر ضعیف نمی توانند به راحتی آنها را تهیه نمایند لذا کوشش می کنیم این داروها با فرمولی که بتوانیم مصرف آنها را کنترل کنیم تحت پوشش قرار دهیم.

وی اضافه کرد: اگر این داروها توسط معاونت درمان وزارت بهداشت جزو پروتکل های درمانی قرار گیرند و برای مصرف آنها گایدلاین و شناسنامه نوشته گردد کوشش می کنیم در سازمان های بیمه ای با استفاده از این گایدلاین آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

رضوی توضیح داد: اگر هزینه اثربخشی دارو در معاونت درمان تایید گردد این دارو در کمتر از یک هفته تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های دولتی همچنان رایگان است عنوان نمود: با بالا رفتن تعداد بیماران درصدی نیز جان خود را از دست می دهند، بالا رفتن تعداد فوتی ها به دلیل بالا رفتن تعداد مبتلایان است.

رضوی گفت: خدمات بیمارستان ها همانند روزهای گذشته ادامه دارد و در زمینه کیفیت دارو تغییری نداشته ایم و همه لوازم و تجهیزاتی که مورد تایید وزارت بهداشت است در اختیار بیمارستان ها قرار می گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1092

به "شرط پوشش بیمه ای فاویپیراویر و رمدسیویر، درمان کرونا رایگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط پوشش بیمه ای فاویپیراویر و رمدسیویر، درمان کرونا رایگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید