عمران خان: هند در کشمیر حقوق بشر را نقض می نماید

به گزارش استدیو مرینا، به گزارش خبرنگاران، عمران خان نخست وزیر پاکستان با انتشار پیامی در توییتر به مناسبت 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر بیان کرد: منطقه جامو و کشمیر 4 ماه است تحت محاصره هند است و در این منطقه حقوق بشر نقض می گردد.

عمران خان: هند در کشمیر حقوق بشر را نقض می نماید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

نخست وزیر پاکستان در ادامه نوشت: حکومت اشغالی هند را محکوم می کنیم و می خواهیم این شرایط هر چه سریع تر به خاتمه برسد. جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل باید نسبت به این مساله واکنش نشان دهند.

مسئله جامو و کشمیر

پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال های (1947، 1965 و 1971) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر اتفاق افتاده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری ها کشته شدند.

گروه های آزادی خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را شروع کردند. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته اند.

هر از چند گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان واقع شده است و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری هایی میان نظامیان دو کشور روی می دهد. از سال 2003 تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس در این منطقه متهم می نمایند.

مقامات دهلی نو روز 5 آگوست امسال میلادی ماده 370 قانون اساسی این کشور که به منطقه جامو و کشمیر شرایطی ویژه ارائه می نماید را لغو کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 573

به "عمران خان: هند در کشمیر حقوق بشر را نقض می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: هند در کشمیر حقوق بشر را نقض می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید