قطعی آب هم در راه است

به گزارش استدیو مرینا، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: حتما بروز قطعی آب در تابستان وجود دارد اما کوشش می کنیم با مدیریت فشار شرایط آبرسانی را مدیریت کنیم.

قطعی آب هم در راه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه آبرسانی به مناطق محروم کشور در جمع خبرنگاران گفت: پیش بینی می کنیم در تابستان گرم امسال، منابع آبی بعضی روستاها را از دست بدهیم و تعداد روستاهایی که مجبور به آبرسانی سیار و تانکری هستیم افزایش یابد.

وی اضافه نمود: امسال به بیش از 7000 روستا آبرسانی سیار صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توضیح داد: در تابستان امسال تعداد شهرهای دارای تنش آبی به بیش از 210 شهر خواهد رسید که از این تعداد 100 شهر در شرایط قرمز تامین آب هستند.

جانباز با بیان اینکه ذخایر آبی سدهای کشور نسبت به متوسط درازمدت و زمان مشابه سال گذشته با کاهش قابل توجه روبرو است، گفت: فقط در سدهایی که تامین آب شرب می نمایند با کمبود 40 درصدی ذخیره آب نسبت به سال گذشته روبرو ایم که در این زمینه وزارت نیرو اولویت تخصیص آب در سدهای مهم و تأثیرگذار را تأمین آب شرب قرار داده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه با مشترکان پرمصرف آب برخورد می گردد، گفت: با استفاده از سیستم های نرم افزاری به میزان مصرف سنوات گذشته مشترکان دسترسی داریم و به مشترکان پرمصرف اخطارهایی می دهیم و با آنها برخورد می گردد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پاسخ به سوالی در مورد احتمال قطعی یا جیره بندی آب در تابستان امسال گفت: حتما بروز قطعی آب در تابستان وجود دارد اما جز سیاست های وزارت نیرو دادن قطعی آب نیست، بلکه کوشش می کنیم با مدیریت فشار شرایط آبرسانی را مدیریت کنیم.

وی اضافه نمود: پیش بینی می کنیم قطعی های آب را بیشتر در 100 شهر دارای شرایط قرمز تنش آبی ببینیم.

امروز تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه آبرسانی به مناطق محروم کشور، بین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام امضا شد. این تفاهم نامه یکساله به منظور آبرسانی به 130 روستای سیستان و بلوچستان از دو هفته آینده وارد مرحله اجرا خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1621

به "قطعی آب هم در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی آب هم در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید