مارتین شولتز: اختلافات پاریس - برلین خطر بزرگی برای اروپا است

به گزارش استدیو مرینا، رئیس سابق مجلس اروپا درباره عواقب خطرناک اختلافات اخیر بین پاریس- برلین از جمله بر سر ائتلاف نظامی ناتو برای اتحادیه اروپا هشدار داد.

مارتین شولتز: اختلافات پاریس - برلین خطر بزرگی برای اروپا است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارتین شولتز، رئیس سابق مجلس اروپا و حزب سوسیال دموکرات آلمان در مصاحبهیی با روزنامه تاگس اشپیگل به تیرگی روابط بین فرانسه و آلمان به دلیل مناقشات اخیر بر سر مسئله ناتو پرداخته و درباره عواقب خطرناک این مناقشات برای اتحادیه اروپا هشدار داد.

وی درباره فقدان همکاری بین آلمان و فرانسه ابراز نگرانی نموده و گفت: شکاف های بین پاریس و برلین حتی وقتی بر سر مسئله ناتو باشد سمی برای اتحادیه اروپا است. به گفته وی اگر همکاری بین فرانسه و آلمان هیچ حیات مجددی را تجربه نکند این یک خطر جدی برای اتحادیه اروپا است.

وی همچنین در این راستا انتقاداتی به آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان وارد نموده و گفت: مسئله بزرگ سیاست مرکل در موضع محتاطانه وی است. دولت پاریس پیشنهاداتی را ارائه داده اما برلین هیچ پاسخی به آن ها نداده است. این مسئله بخصوص درباره اصلاحات ضروری و فوری برای منطقه یورو هم معتبر است.

شولتز در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود که ماکرون تحت فشار بالای مارین لپن، رهبر حزب افراطی فرانسه واقع شده است. با توجه به موفقیت های انتخاباتی راستگرایان افراطی ماکرون باید همیشه نشان دهد که رئیس جمهور قدرتمندی است و از منافع کشورش دفاع می نماید. اما تکروی ها در اروپا غلط است.

ماکرون اخیرا از مرگ مغزی ناتو سخن به میان آورده که این اظهارات وی با مخالفت مقامات بلند پایه آلمان از جمله صدر اعظم این کشور روبرو شده است.

مارتین شولتز در بخش دیگری از مصاحبه با این رسانه آلمانی خواهان روی کار آمدن یک وزیر دارایی اروپایی شده و گفت: 19 کشور عضو منطقه یورو یک جامعه سرنوشت مالی را می سازند. اما آن ها 19 سیاست بازار کار، 19 سیاست مالیاتی و 19 استراتژیِ سرمایه گذاری دارند و یک منطقه ارزی پول واحد نمی تواند در دراز مدت این گونه کار کند وقتی که ما آن را به 19 بخش تقسیم می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 504

به "مارتین شولتز: اختلافات پاریس - برلین خطر بزرگی برای اروپا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارتین شولتز: اختلافات پاریس - برلین خطر بزرگی برای اروپا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید