ماموریت یازدهم کشتی اقیانوس پیما انجام می گردد

به گزارش استدیو مرینا، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه ماموریت یازدهم کشتی اقیانوس پیما به زودی انجام می گردد، گفت: داده های این ماموریت در اختیار سازمان محیط زیست قرار خواهد گرفت.

ماموریت یازدهم کشتی اقیانوس پیما انجام می گردد

دکتر بهروز ابطحی در مورد ماموریت پیش روی کشتی اقیانوس پیما یا کاوشگر خلیج فارس اظهار کرد: در حال حاضر کاوشگر دریای خلیج فارس فعال بوده و قرار است در قالب یک پروژه عظیم که با همکاری سازمان محیط زیست داریم به ماموریت جدیدی اعزام گردد.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه در این پروژه موارد مختلفی مورد آنالیز علمی قرار می گیرد، ادامه داد: این پروژه مبنی بر پایش جامع مناطق ساحلی، دریایی و سواحل مکران بوده که به صورت قرارداد بین پژوهشگاه، سازمان محیط زیست و صندوق ملی محیط زیست منعقد شده است.

ابطحی با بیان اینکه در حال حاضر پیش مطالعه برای این پروژه انجام گرفته است، افزود: همچنین نمونه برداری و داده برداری که در آماده سازی اولیه در بهمن و اسفند اجرا شده اکنون نیز در حال پردازش است.

به گفته رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این مرحله منتظر شرایط دمای مناسب دریا هستیم که طبق برنامه، تحقیقات را شروع کنیم؛ در واقع مطالعات دریا بر اساس دمای آب صورت می گیرد و هر زمان این دما مناسب شد مطالعات دریا و نمونه برداری آب و رسوب مطالعات زیستی و شیمیایی و فیزیکی و زمین شناسی دریایی را انجام خواهیم داد.

وی اعلام کرد: این پروژه بیش از یک ماه به طول می انجامد.

ابطحی با بیان اینکه این ماموریت یازدهم کاوشگر خلیج فارس است، بیان کرد: نتایج این داده ها به صورت انتشارات علمی منتشر می شوند و با توجه به اینکه این تفاهمنامه ای بین ما و سازمان محیط زیست است نتیجه کامل تحقیقات در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1609

به "ماموریت یازدهم کشتی اقیانوس پیما انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت یازدهم کشتی اقیانوس پیما انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید