ما آلمانی نیستیم

به گزارش استدیو مرینا، لیختن اشتاین با طرح شکایتی علیه جمهوری چک در دادگاه حقوق بشر اروپا، خواهان آن شد که پراگ پروسۀ به رسمیت شناختن شهروندان این کشور به عنوان آلمانی را متوقف کند.

ما آلمانی نیستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، لیختن اشتاین با طرح شکایتی علیه جمهوری چک در دادگاه حقوق بشر اروپا، خواهان آن شد که پراگ پروسۀ به رسمیت شناختن شهروندان این کشور به عنوان آلمانی را متوقف کند.

جمهوری چک از آن رو دست به چنین کاری می زند که آلمانی خواندن شهروندان لیختن اشتاین، به پراگ اجازه می دهد تا اموال آن ها پس از جنگ دنیای دوم را به تصاحب خود درآورد.

وزارت خارجه لیختن اشتاین در بیانیه ای بیان کرد: بار دیگر حق مالکیت شهروندان لیختن اشتاین در جمهوری چک، بر اساس فرمان ریاست جمهوری 1945 میلادی نادیده گرفته شد. مصوبه ای که آن ها را به عنوان افرادی با تابعیت آلمانی طبقه بندی می نماید. این کار بی توجهی به حاکمیت لیختن اشتاین است.

بر اساس فرمانی که در جمهوری چک در دوران جنگ دنیای دوم صادر و پس از خاتمه جنگ نیز بار دیگر تأیید شد، امکان تصرف اموال آلمانی ها و مجارها به عنوان خائن و همدست خائنان فراهم شد. در آن دوران با اتکا به این فرمان، میلیون ها نفر از جمهوری چک اخراج شدند و اموالشان به تصاحب دولت درآمد.

شاهزاده نشین لیختن اشتاین یکی از کوچک ترین کشورهای دنیا است که کمی بیش از 160 کیلومترمربع وسعت دارد و نزدیک به 39 هزار نفر نیز ساکن آن هستند. زبان رایج در این کشور، آلمانی است.

لیختن اشتاین در دوران هر دو جنگ دنیای، کشوری بی طرف محسوب می شد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1139

به "ما آلمانی نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما آلمانی نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید