متهم شدن رؤسای اتحادیه فوتبال انگلیس به ریاکاری پس از کشتن 60 غاز!

به گزارش استدیو مرینا، سران فوتبال انگلیس به خاطر اقدام عجیب شان در کشتن یک گله غاز در منطقه استافوردشایر به شدت مورد انتقاد واقع شدند.

متهم شدن رؤسای اتحادیه فوتبال انگلیس به ریاکاری پس از کشتن 60 غاز!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه سان انگلیس، اقدام سران فوتبال انگلیس برای صدور دستور کشتن 60 غاز که در اطراف کمپ تیم های فوتبال این کشور موسوم به سنت جورج پارک سکونت داشتند، بازخوردی منفی به همراه داشته است.

چندی پیش به درخواست اتحادیه فوتبال انگلیس دستور شکار 60 غاز صادر شد. این سازمان در بیانیه ای اعلام نمود که این گله از غازها با پرواز بر فراز مرکز ملی فوتبال انگلیس، علاوه بر کثیف کردن زمین چمن با انداختن فضولات شان، ممکن است سلامت پرسنل و همین طور ملی پوشان مستقر در سنت جورج پارک را به خطر بیندازد. با توجه به اینکه یک برکه کوچک در نزدیکی این مجموعه تمرینی وجود دارد، هرساله گروهی از غازهای وحشی بر فراز آسمان سنت جورج پارک خودشان را به این برکه می رسانند و در طول جهت پرواز شان، مشکلاتی هم برای پرسنل این مرکز تمرینی ایجاد می نمایند.

اقدام اتحادیه فوتبال انگلیس اما با واکنش حامیان محیط زیست و مدافعان حقوق حیوانات در انگلیس روبرو شده است. جی تیرنان نماینده یکی از این گروه ها به نشریه سان گفت: من احساس می کنم در این میان یک عده می خواهند مردم را گمراه نمایند. از یک طرف (برای پرندگان) برکه می سازید تا حسن نیت تان را نشان دهید و ادعا کنید که به فکر حیوانات هستید، اما همان پرندگانی را که برای استفاده از آن برکه می آیند سلاخی می کنید، چون دوست ندارید که آنها فضولات شان را روی چمن های تان باقی بگذارند. این حرکت شوک آور و یک نماد وحشتناک از ریاکاری است. بگذارید حیات وحش، وحشی بماند. به طبیعت باید اجازه داد شکوفا گردد و سازمان هایی مانند اتحادیه فوتبال انگلیس باید با کلی نگری بیشتری در این جهت پیشگام باشند.

طبق اسناد مرکز طبیعت و حیات وحش انگلیس که همکاران جی تیرنان به آن دسترسی پیدا نموده اند، اتحادیه فوتبال انگلیس در سال 2016 از دولت این کشور مجوز گرفت تا سالانه 50 قطعه غاز را که بر فراز سنت جورج پارک پرواز می نمایند شکار کند این سازمان هم تا کنون بیش از 60 قطعه از آنها را کشته است، علاوه بر این مدیریت مرکز سنت جورج پارک مرکزی که ماه اکتبر سال 2012 با هزینه ای بالغ بر 105 میلیون پوند افتتاح شد مردم را از غذا دادن به غاز ها منع نموده و به همین دلیل فضای دور برکه را هم فنس کشیده است. ظاهراً تا این مقطع از سال میلادی جاری هیچ غازی بر فراز سنت جورج پارک شکار نشده است و بعد از این هم قرار نیست این اتفاق رخ دهد چرا که اعتراض حامیان محیط زیست ثمربخش بوده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 929

به "متهم شدن رؤسای اتحادیه فوتبال انگلیس به ریاکاری پس از کشتن 60 غاز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم شدن رؤسای اتحادیه فوتبال انگلیس به ریاکاری پس از کشتن 60 غاز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید