موانع پیشروی احداث شهرک صنفی اهر زیر ذره بین، شناسایی مشاغل مزاحم

به گزارش استدیو مرینا، رحیم عبدالهی عصر امروز سه شنبه در نشست مشترک با رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار و رئیس و اعضای مجمع امور صنفی در محل دفتر دادستانی شهرستان که با محوریت پیگیری روند احداث شهرک صنفی اهر برگزار گردید، گفت: برخی از واحدهای صنفی به عنوان مشاغل مزاحم مسائل عدیده ای را برای شهروندان ایجاد نموده اند که این امر نارضایتی شهروندان را در پی داشته است لذا لزوم تسریع در روند احداث شهرک صنفی و انتقال این مشاغل به آن محل مورد انتظار است

موانع پیشروی احداث شهرک صنفی اهر زیر ذره بین، شناسایی مشاغل مزاحم

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اهر بر لزوم ساماندهی مشاغل مزاحم شهر اهر تأکید کرد و اضافه نمود: ضروری است نهادهای ذی ربط و اصناف مشمول همکاری لازم را برای تسریع در روند احداث این شهرک با مجریان طرح را داشته باشند.

کمال امید شهردار اهر در ادامه این جلسه گفت: با تشکیل کمیسیون ماده 55 قانون شهرداری ها (مشاغل مزاحم) اقدامات اولیه در راستای شناسایی و آماربرداری این گونه صنوف انجام گرفته و در روزهای آینده پس از صدور اخطار و طی مراحل قانونی در کمیسیون مطرح خواهند شد.

شهردار اهر اضافه نمود: در اولین جلسه این کمیسیون پس از رسیدگی به شکایت اهالی یکی از محلات شهر در رابطه با مزاحمت چند واحد جوشکاری و آهنگری، رأی بر تعطیلی و انتقال به خارج از شهر صادر شده که طی چند روز آینده اقدام قانونی لازم انجام خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: مجموعه شهرداری اهر آماده هرگونه همکاری در چارچوب مقررات در راستای احداث این شهرک است.

امید ضمن قدردانی از دادستان به جهت تشکیل این جلسه اظهار کرد: دبیرخانه کمیسیون مشاغل مزاحم واقع در ساختمان خدمات شهری شهرداری آماده رسیدگی به شکایات شهروندان در رابطه با مزاحمت مشاغل مزاحم است.

میر جلال الدین موسوی رئیس شورای اسلامی شهر اهر نیز در ادامه این نشست گفت: انتقال این گونه مشاغل سوای از بحث اشتغال زایی در کاستن از بار ترافیکی و بهتر شدن جلوه بصری و انضباط شهری نقش بسزایی دارد و مجموعه شورا و شهرداری آماده همکاری و اعطای تسهیلات برابر قانون به هیئت مدیره شهرک صنفی هستند.

پس از سرانجام جلسه اعضای جلسه با توجه به اهمیت موضوع در معیت دادستان عمومی و انقلاب اهر از محل احداث شهرک صنفی بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 89

به "موانع پیشروی احداث شهرک صنفی اهر زیر ذره بین، شناسایی مشاغل مزاحم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موانع پیشروی احداث شهرک صنفی اهر زیر ذره بین، شناسایی مشاغل مزاحم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید