نرخ افزایشی فروش کتاب های الکترونیک و صوتی در سال 2021

به گزارش استدیو مرینا، به گزارش خبرنگاران به نقل از بوک ریدر، فروش کتاب الکترونیک در کشور آمریکا در سال گذشته نسبت به سال های گذشته چنان افزایش داشته است که بسیاری از سایت های فروش این کتاب ها بازار این نوع کتاب ها را به کیک داغ تشبیه کردند که مدت کمی از فراوری کتاب های الکترونیک در بازار فروخته شده است. در ابتدای سال 2021 تنها در ماه ژانویه نرخ فروش 21درصد نسبت به دوره مشابه در سال 2020 افزایش داشته که این امر در تاریخ فروش این کتاب ها بی سابقه بوده است.

نرخ افزایشی فروش کتاب های الکترونیک و صوتی در سال 2021

طبق آخرین اطلاعات و آمارهای منتشر شده از ناشران و تولیدکنندگان کتاب های الکترونیک بیش از 91میلیون دلار تنها درآمد آنها به وسیله فروش کتاب الکترونیکی در ماه ژانویه 2021 بوده است و انتظار می رود این افزایش فروش در ماه های آینده نیز ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش میزان فروش کتاب های صوتی نیز در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و این رشد در ابتدای امسال نیز ادامه داشت. آمارهای فروش کتاب های صوتی در ماه ژانویه امسال افزایش 17درصدی و درآمد بیش از 59میلیون دلاری را ثبت کردند.

در سال گذشته بیشتر کتابفروشی ها به فروش آنلاین خود تکیه کردند و حتی با وجود اینکه کتابفروشی زنجیره ای بارنزاندنوبل سعی در بازگشایی برخی از شعبات خود کرد؛ ولی باز هم روی فروش آنلاین خود حساب نموده بود. میزان درآمد فروش آنلاین کتابفروشی ها رشد 25درصدی با درآمد 244میلیون دلاری داشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1537

به "نرخ افزایشی فروش کتاب های الکترونیک و صوتی در سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ افزایشی فروش کتاب های الکترونیک و صوتی در سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید