نرخ رشد جمعیت ایران همچنان برمدار نزول

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران : مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: نرخ رشد جمعیت چند سالی است که روبه افول گذاشته و امیدواریم با سیاست گذاری مناسب مسوولان دوباره شاهد فرایند افزایشی آن در کشور باشیم.

نرخ رشد جمعیت ایران همچنان برمدار نزول

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علی صادقی تبار مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا در این خصوص گفت: برنامه ریزی و اقدامات لازم با شتاب مناسب باید برای تغییر آهنگ رشد در کشور اتخاذ گردد.

وی بر برطرف موانع کاهش جمعیت در کشور تاکید نمود و ادامه داد: جمعیت 15 تا 20 درصدی نابارور در کشور که در سطح جهان هم تقریبا همین مقدار است، تمایل به فرزندآوری دارند. به عبارتی داشتن فرزند برای همه این زوجین یک آرزو است که با پیشرفت علمی در این زمینه دست یافتی است، اما باید حمایت های اقتصادی از این افراد انجام گیرد.

خدمات اتاق عمل برای درمان ناباروری، تحت پوشش سازمان های بیمه ای قرار گیرد

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، مهمترین هزینه های درمان ناباروری را شامل سه قسمت هزینه تشخیص و پاراکلینیک، دارویی و خدمات اتاق عمل اظهار داشت و گفت: تمام سازمان های بیمه باید این هزینه را تحت پوشش قرار دهند.

صادقی تبار اضافه نمود: بیمه نیروهای مسلح این هزینه را تحت پوشش خود قرار داده است و امیدوارم با قانون بودجه سال 1400 همه بیمه ها این هزینه ها را تحت پوشش خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه خدمات اتاق عمل شامل جنین شناسی، فعالیت های پانکچر و انتقال جنین است که بخش مهمی از درمان ناباروری است، اضافه نمود: این بخش، هزینه های قابل توجهی از درمان ناباروری را به خود اختصاص می دهد و حدود 45 تا 50 درصد هزینه های سیکل درمان ناباروری به این بخش تعلق دارد.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: بیمه ها بخش عمده ای از هزینه های دارو را مورد حمایت قرار می دهند به عبارتی این بخش از درمان ناباروری تحت پوشش سازمان های بیمه گر است. بخشی از هزینه های تشخیصی و پاراکلینیک هم تحت پوشش سازمان های بیمه گر هستند.

پذیرش روزانه حدود 50 زوج نابارور جدید

صادقی تبار ادامه داد: در حال حاضر روزانه حدود 50 زوج نابارور جدید در این مرکز پذیرش می شوند تا درمان های لازم به این افراد ارایه گردد.

وی متوسط ظرفیت روزانه مرکز درمان ناباروری ابن سینا را بین 50 تا 70 زوج جدید نابارور اظهار داشت و گفت: ما می توانیم این تعداد افراد را پذیرش کنیم و خدمات درمان ناباروری را به آنان ارایه داده و همچنین آمادگی داریم که ظرفیت مجموعه را تا حد مقدور، متناسب با احتیاج مراجعان افزایش دهیم.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: ادامه داد: مراکز مختلف ناباروری از جمله ابن سینا در کوشش هستند تا خدمات ناباروری را به نحو مطلوب در اختیار زوج ها قرار دهند.

وی گفت: هدف ما از برگزاری این برنامه ها، پرداختن به موضوع چالش ها و موانع رشد جمعیت و آنالیز کارشناسانه در این زمینه است تا گام هایی در اصلاح آنها برداشته گردد.

صادقی تبار اظهار امیدواری کرد که با تدابیر سیاست گذاران و مشارکت رسانه ها و حمایت سازمان های بیمه، این نوید به زوج های نابارور داده گردد که می توانند خدمات این حوزه را در قالب پوشش بیمه ای دریافت نمایند.

وی بیان داشت: اگر خانواده هایی که از داشتن فرزند محروم هستند و تمایل زیادی به داشتن فرزند دارند به هدف خود برسند، هم این زوج های جوان به یکی از مهمترین خواسته های زندگی خود دست یافته اند و هم جامعه به هدف متعالی خود نزدیک می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1645

به "نرخ رشد جمعیت ایران همچنان برمدار نزول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ رشد جمعیت ایران همچنان برمدار نزول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید