نظرسنجی نشان داد: حمایت بیشتر آمریکایی ها از محکومیت ترامپ توسط سنا

به گزارش استدیو مرینا، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد بیشتر شهروندان آمریکایی بر این باورند که دونالد ترامپ باید از سوی مجلس سنا محکوم گردد.

نظرسنجی نشان داد: حمایت بیشتر آمریکایی ها از محکومیت ترامپ توسط سنا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، جدیدترین نظرسنجی رویترز-ایپسوس حاکی است بیشتر رای دهندگان آمریکایی می گویند، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده باید به خاطر تحریک حمله خشونت آمیز هوادارانش به ساختمان کنگره، محاکمه شده و اجازه فعالیت در پست های دولتی و عمومی را نداشته باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، 51 درصد آمریکایی های شرکت نماینده در این نظرسنجی تصور می نمایند که ترامپ باید به خاطر تحریک حمله خشونت آمیز 6 ژانویه هواداران افراطی اش به ساختمان کنگره، مجرم و گناهکار شناخته گردد.

حدود 37 درصد نیز گفته اند که ترامپ نباید محکوم گردد و 12 درصد دیگر نیز مطمئن نبودند.

بیش از 55 درصد آمریکایی ها نیز گفته اند که ترامپ نباید اجازه شرکت مجدد در رقابت انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشد و 34 درصد نیز گفته اند که او باید چنین اجازه ای را داشته باشد.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 55 درصد آمریکایی ها دیدگاه مثبتی نسبت به جو بایدن دارند، این رقم در نخستین هفته ریاست جمهوری ترامپ در سال 2017 به کمتر از 43 درصد رسیده بود.

میزان محبوبیت ترامپ در نظرسنجی های هفتگی در طول ریاست جمهوری 4 ساله اش هرگز به بالاتر از 50 درصد نرسید.

این در حالی است که چاک شومر رهبر بیشتریت مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی گفته است که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده روز 8 فوریه یعنی 20 بهمن ماه شروع می گردد.

جلسه رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای آنالیز دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور پیش از این برگزار شده و با بیشتریت آراء به تصویب رسید، تا او به اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل گردد که در دوره حضورش در کاخ سفید، دو بار استیضاح می گردد.

طبق نتایج نهایی، 222 نماینده دموکرات و 10 جمهوری خواه از طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حمایت کردند و 197 نماینده به آن رأی مخالف دادند.

علت اصلی استیضاح مجدد ترامپ، نقش وی در تحریک هواداران افراطی اش برای حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره است که منجر به کشته شدن حداقل 5 نفر از جمله یک مامور پلیس شد.

در حالی که کنگره آمریکا 6 ژانویه برای شمارش آرا کالج الکترال و تایید نهایی نتایج انتخابات جنجالی 3 نوامبر تشکیل جلسه داده بود، ترامپ از هوادارانش خواست تا تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار نمایند ولی این اعتراضات در نهایت منجر به حمله آنها به ساختمان کنگره شد.

تصویب نهایی استیضاح ترامپ در مجلس سنا احتیاج به کسب آرا دو سوم سناتورها یعنی 67 سناتور دارد ولی با توجه به مخالفت تعداد زیادی از جمهوریخواهان بعید به نظر می رسد که محاکمه ترامپ در مجلس سنا به تصویب نهایی برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1410

به "نظرسنجی نشان داد: حمایت بیشتر آمریکایی ها از محکومیت ترامپ توسط سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی نشان داد: حمایت بیشتر آمریکایی ها از محکومیت ترامپ توسط سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید