نگرانی شهروندان درچه از احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق اصفهان

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران/اصفهان احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق اصفهان در مجاورت شهر درچه و عبور لوله های این تصفیه خانه از داخل این شهر موجب نگرانی شهروندان درچه ای شده است.

نگرانی شهروندان درچه از احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق اصفهان

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

بعضی از شهروندان درچه به احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق منطقه 13 اصفهان و عبور لوله کشی فاضلاب این نیروگاه از داخل شهر درچه معترض هستند و معتقدند این موضوع سبب متصاعد شدن بوی فاضلاب در این شهر می گردد.

برای آنالیز بیشتر این موضوع خبرنگاران با یک شهروند درچه و اکبر جزینی - رئیس شورای اسلامی این شهر به گفت وگو پرداخت که در ادامه می خوانید:

احتمال متصاعد شدن بوی نامطبوع وجود دارد

یک شهروند 40 ساله درچه به خبرنگاران گفت: پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق اصفهان که رو به اتمام است موجب نگرانی هایی برای شهروندان درچه شده است، چرا که این احتمال وجود که این تصفیه خانه بوی نامطبوع متصاعد کند.

وی اضافه کرد: ظاهراً نیروگاه برق اصفهان که نزدیک شهر درچه است برای خنک کردن توربین های خود احتیاج به آب دارد و با توجه به خشک بودن رودخانه زاینده رود نیروگاه برق آب مورد احتیاج خود را از فاضلاب شهرهای اطراف تأمین می نماید. ظاهراً این نیروگاه با اداره آب و فاضلاب قرارداد بسته که آب مورد احتیاجشان را با تصفیه فاضلاب تأمین نمایند.

این شهروند توضیح داد: نیروگاه برق اصفهان بالای شهر درچه است و شهروندان معتقدند بوی نامطبوع فاضلاب آسایش را از آنان خواهد گرفت. فیلترهای تصفیه خانه باید هر ماه عوض گردد و به دلیل هزینه زیادی که این تعویض دارد این مهم انجام نمی گردد و در نتیجه سبب ایجاد بوی نامطبوع در فضای شهر می گردد.

تصفیه خانه فاضلاب بر اساس روش های نوین ساخته شده است

همچنین اکبر جزینی، رییس شورای شهر درچه به خبرنگاران، گفت: تصفیه خانه فاضلاب مربوط به نیروگاه برق منطقه 13 اصفهان است که برای ساخت این تصفیه خانه 100 میلیارد تومان هزینه شده و کار ساخت آن با روش های جدید روز توسط یک شرکت آلمانی صورت گرفته است. شورای شهر درچه دو مکاتبه با استانداری و اداره محیط زیست اصفهان برای مطمئن شدن از این موضوع که این تصفیه خانه آلودگی زیست محیطی برای شهر درچه ایجاد نمی نماید، انجام داد و در این باره اطمینان یافتیم که این تصفیه خانه موجب ایجاد آلودگی و بوی نامطبوع نمی گردد.

وی اضافه کرد: اداره محیط زیست نیز به صراحت بیان کرد که نیروگاه برق تعهد داده است که این تصفیه خانه هیچ بوی نامطبوعی متصاعد نخواهد نمود و البته مجوزهای لازم را نیز از محیط زیست اخذ نموده است. همچنین با نماینده مردم خمینی شهر در مجلس و امام آدینه از این تصفیه خانه بازدید کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر درچه، گفت: اینکه بعضی می گویند لوله های این تصفیه خانه از داخل مزارع عبور می نماید صحت ندارد و تنها مجریان طرح قصد دارند از حریم رودخانه بستر بزنند و کشاورزان درچه به هیچ وجه در این باره اعتراضی ندارند و تنها کشاورزان شرق اصفهان در این خصوص معترض هستند چراکه معتقدند از حقابه آنان کاسته می گردد. در حالی که این لوله کشی هیچ ربطی به آب رودخانه زاینده رود ندارد و این مطلب برای کشاورزان شرق شرح داده شد.

جزینی توضیح داد: نگرانی شورای شهر نیز درباره احتمال متصاعد شدن بوی نامطبوع این تصفیه خانه بود که این نگرانی با توجه به شرحات ارائه شده درباره نحوه ساخت تصفیه خانه نیروگاه برق و پیشرفته بودن این ساخت تا حد زیادی مرتفع شد. مسئولان نیروگاه برق همچنین استدلال می نمایند که اگر بر فرض هم احداث تصفیه خانه فاضلاب موجب تصاعد بوی نامطبوع گردد در وهله اول ساکنان منطقه 13 اصفهان و خیابان شفق را متأثر خواهد نمود.

وی اضافه کرد: بیشتر لوله های تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق منطقه 13 اصفهان کشیده شده و تنها 30 درصد آن باقی مانده است. فعلاً این نیروگاه برای تأمین آب مورد احتیاج خود از فاضلاب درچه استفاده ننموده است و گذر لوله های این تصفیه خانه فقط از درچه نیست و از شهرهای ابریشم و خیابان شفق هم می گذرد.

رئیس شورای اسلامی شهر درچه، گفت: نیروگاه برق در محدوده شهر درچه نیست و در محدوده منطقه 13 اصفهان قرار گرفته است. این شرکت آلمانی یک تصفیه خانه فاضلاب در سپاهان شهر و شاهین شهر نیز احداث نموده است که هیچ بوی نامطبوعی این تصفیه خانه ها که بزرگتر از تصفیه خانه نیروگاه برق هم هستند متصاعد نمی نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1545

به "نگرانی شهروندان درچه از احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی شهروندان درچه از احداث تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه برق اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید