ویزای کانادا: همه چیز درباره بورسیه تحصیلی کانادا

به گزارش استدیو مرینا، مسلما تحصیل در کشورهای خارجی ارزان نبوده و هزینه زیادی را در بر دارد. اما اگر شرایطی به وجود بیاید که امکان تحصیل رایگان را در خارج از کشور داشته باشید، فرصتی استثنایی به سراغ تان آمده که باید از آن نهایت استفاده را ببرید.

ویزای کانادا: همه چیز درباره بورسیه تحصیلی کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی همان چیزی است که به آن احتیاج دارید و می توانید با چنین امکانی، بدون احتیاج به پرداخت هزینه و یا با پرداخت مبلغ کمی تحصیلات دانشگاهی خود را به برترین شکل در سایر کشورها انجام دهید.

کشور کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست و امکان بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی قرار داده است.

شما با دریافت بورسیه تحصیلی می توانید به راحتی در برترین کالج ها و دبیرستان های کانادا، مشغول به تحصیل شوید و زندگی خود را متحول کنید.

شما علاوه بر تحصیل در دانشگاه های مجهز کانادایی، فرصتی برای دنیا بینی و لذت زندگی در کانادا را هم دارید.

4 سال تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند سکوی پرتابی برای شما باشد تا نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید.

شما با بهره مندی از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا، به اسم یک دانشجوی بین المللی با کمترین هزینه و یا به صورت رایگان رشته دلخواه تحصیلی تان را دنبال می کنید.

این درحالی است که دانشگاه های کانادا در سطح دنیای اعتبار بالایی دارند و به طور کلی هزینه تحصیل در کانادا نسبت به تحصیل در کشورهایی همانند، ایالات متحده، انگلیس و استرالیا کمتر است.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را از دست ندهید.

اما باز هم تحصیل در کانادا هزینه زیادی دارد و به همین دلیل دولت این کشور تمهیداتی را برای ارائه بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است.

در این مقاله انواع بورسیه تحصیلی را که به وسیله دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مختلف کانادا در نظر گرفته شده را برای شما بازگو می کنیم.

پس اگر علاقه مند به دانستن شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا هستید و می خواهید بدانید چگونه بورسیه تحصلیلی کانادا را بگیرید، در ادامه این مطلب از موسسه مهاجرتی خبرنگاران همراه ما باشید.

انواع بورسیه های تحصیلی دولتی کانادا برای دانشجویان

در زیر برای شما انواع بورسیه های تحصیلی کانادا را آورده ایم. شما می توانید با مشورت یک وکیل مهاجرتی، برترین انتخاب را برای اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشید.

بورسیه تحصیلی فوق دکترا (Banting)

این بورسیه مختص دانشجویان بین المللی فوق دکترا است که تحصیلات تکمیلی خود را در زمینه های تحقیقات بهداشت، علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم سلامت، علوم مهندسی و علوم اجتماعی دنبال می کنند.

بورسیه جوایز تحقیقاتی (IDRC)

این بورسیه مختص دانشجویان کشورهای در حال می باشد که به واسطه آن امکان تحصیل و تحقیق در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترا در دانشگاه های کانادا را دارند.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی (NSERC)

این بورسیه های دولت کانادا برای یاری هزینه و به اسم فرصتی در راستای تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. با این نوع بورسیه متقاضیان می توانند در دانشگاه های معتبر کانادا به تحصیل در رشته های مهندسی و یا علوم طبیعی بپردازند.

بورسیه تحصیلی سازمان کشورهای آمریکایی (OAS)

این بورسیه تحصیلی از سوی دولت کانادا و سازمان استان های آمریکا (OAS)، ویژه دانشجویان فارغ التحصیل شده از هر کشور عضو OAS ترتیب داده شده است.

بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلان وانیر کانادا (Vanier)

برای دانشجویان دکترا در سطح بین المللی این بورسیه دولتی در نظر گرفته شده است و مختص رشته های مهندسی، بهداشت و علوم انسانی می باشد.

انواع بورسیه های تحصیلی غیر دولتی کانادا برای دانشجویان

می دانستید که بعضی از بورسیه های تحصیلی کانادا به صورت غیر دولتی هستند؟ در زیر آن ها را برای شما معرفی کرده ایم:

صندوق اکولوژیکی آن واللی (AVEF)

این بورسیه غیر دولتی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که در تحقیقات مربوط به حیوانات فعالیت می کنند برای دانشگاه کبک یا بریتیش کلمبیا ترتیب داده شده است.

این بورسیه برای فعالیت های انسانی همانند کشاورزی، جنگلداری، ماهیگیری، بوم شناسی حیوانات و صنعت در نظر گرفته شده است.

بورس تحصیلی حریم خصوصی و امنیت (Surfshark)

این گزینه بورسیه ای 2000 دلاری است که در اختیار دانشجویان کارشناسی ارشد در کانادا فراهم شده است.

برای اخذ این بورسیه باید مقاله ارسال نمایید و خوب است بدانید که این مورد برای همه ملیت ها آزاد می باشد.

بورسیه تحصیلی ترودو (Trudeau)

بنیاد ترودو، بورسیه تحصیلی را ویژه دانشجویان بین المللی مقطع دکترا ارائه می دهد و دانشجویان متقاضی این بورسیه تحصیلی در کانادا، می توانند به تحصیل در موسسات منتخب بپردازند.

بورسیه تحصیلی در کانادا ویژه دانشجویان بین المللی 2020 - 2021

با بکارگیری بورسیه های تحصیلی کانادا، تمام بودجه تحصیلی شما در این کشور و یا بخشی از آن به وسیله دولت کانادا پرداخت می گردد.

دانشگاه های کانادا، هر ساله بورسیه های تحصیلی گوناگونی را برای دانشجویان بین المللی و شهروندان محلی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، در نظر می گیرند.

متقاضیان می توانند از برترین بورسیه های دکترا، کارشناسی ارشد، کارشناسی و بورس های تحصیلی در کانادا استفاده کنند. در زیر به بعضی از دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی اشاره کرده ایم:

 • بورسیه های مهندسی مکانیک Arthur F. Church - دانشگاه واترلو کانادا که بخشی هزینه ها حدود 5000 دلار را در بر می گیرد.
 • بورسیه تحصیلی بین المللی Lester B. Pearson - دانشگاه تورنتو کانادا در مقطع لیسانس که کاملا بودجه تحصیل دانشجویان را پرداخت می کند.
 • بورسیه های بین المللی دانشگاه Laurentian Canada - که ویژه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. این بورسیه حدود 60،000 دلار را در بر می گیرد.
 • بورسیه ویژه دکترا که در طراحی مواد محاسباتی و برای زمینه های انرژی و محیط، در نظر گرفته می گردد و هزینه کامل دوره تحصیل را در بر می گیرد.
 • بورسیه دانشگاه سنت مری - شامل جوایز بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد علوم برای دانشجویان علاقه مند به دریافت بورسیه های کارشناسی ارشد با پرداخت کامل هزینه ها.
 • بورسیه های دانشگاه کنکوردیا کانادا - که بودجه کامل برای دانشجویان علاقه مند را در مقطع کارشناسی پرداخت می کند.
 • بورسیه تحصیلی Salim Majdalany - دانشگاه تورنتو کانادا با پرداخت کامل شهریه دانشگاه.
 • بورسیه انستیتوی فناوری جنوب آلبرتا - شامل جوایز دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی با پرداخت کامل هزینه ها.
 • بورسیه بین المللی کانات - دانشگاه تورنتو کانادا ویژه دانشجویان دکترا با پرداخت بخشی از هزینه ها.
 • بورسیه دانشگاه بروک کانادا برای دانشجویان کارشناسی با پرداخت بخشی از هزینه ها.
 • بورسیه دانشگاه واترلو - ویژه کارشناسی ارشد با پرداختی در حدود 2500 دلار در هر ترم (برای حداکثر 5 ترم).

با دریافت بورسیه تحصیلی کانادا به جمع دانشجویان بین المللی در این کشور می پیوندید و بدون پرداخت شهریه و یا با پرداخت مبلغی اندک، تحصیلات خود را با بالاترین کیفیت به اتمام می رسانید.

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیریم؟

اگر خواستار دریافت بورسیه تحصیلی و مهاجرت به کانادا هستید، می توانید با توجه به انواع دانشگاه ها و شرایطی که دارید، گزینه مناسبی را برای خودتان انتخاب نمایید.

بورسیه ها طرح های گوناگونی برای حمایت و پشتیبانی اقتصادی در جهت تحصیل هر چه بهتر دانشجویان هستند. بورسیه امکانی است که برای مراکز دولتی، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی، ارائه می گردد.

از طرفی باید توجه داشته باشید که دریافت بورسیه، رزومه تحصیلی قوی و پشتوانه علمی بالا می خواهد. شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که چگونه می توانیم بورسیه تحصیلی کانادا را بگیریم؟

در پاسخ باید بگوییم که شما می بایست، شرایط اخذ بورسیه کانادا در سال 2020 را محیا کنید و کاملا به الزامات و قوانین آن واقف باشید.

جهت واجد شرایط بودن در اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید مدارک تحصیلی خود را فراهم کرده و ترجمه کامل مدارک خود را تهیه نمایید.

در حال حاضر دانشگاه های کانادا بالاترین درجات علمی و پژوهشی را در میان سایر دانشگاه های دنیا دارند و حتی بودجه تحقیقاتی بسیاری هم به این مراکز داده می گردد.

افرادی که می خواهند مدارج علمی بالای خود را در دانشگاه هایی با ظرفیت علمی بالا و قابل توجه کسب کنند، می توانند سوالات خود را در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و انواع آن ها از مشاوران حرفه ای موسسه مهاجرتی خبرنگاران بپرسند.

بعلاوه وکلا و کارشناسان باسابقه این موسسه، جوابگوی سوالات شما پیرامون مهاجرت تحصیلی و انواع ویزا خواهند بود.

مدارک لازم برای دریافت بورس تحصیلی در کانادا

اگر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی کانادا هستید، باید مدارک مورد احتیاج برای این امر را تهیه کنید. باید بدانید که بعضی شرایط پذیرش دانشجویان بورسیه ای در دانشگاه های کانادا با سایر کشورها فرق دارد.

به اسم مثال در سال 2020 یکی از موارد مهم، داشتن شرایط سنی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا اسم شده است. از طرفی نمره زبان انگلیسی یا همان آیلتس افراد خواستار بورسیه شدن، باید بالا باشد.

نکته مهم دیگری که در این رویه حائز اهمیت است، گواهی عدم سوء پیشینه می باشد. بعلاوه گواهی سلامت جسمانی هم از بعضی کشورها گرفته می گردد.

در زیر لیستی از مهمترین مدارکی که باید برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا فراهم کنید، آورده شده است:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 • ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه با نمره قابل قبول
 • نوشتن نامه انگیزه متقاضی از تحصیل در کشور کانادا
 • ارائه مدارک تحصیلی و تجربیات کاری در صورت موجود بودن
 • ارائه برگه معرفی نامه از سوی اساتید برجسته
 • ارائه مدارک خدمات اجتماعی که البته این مورد اختیاری است

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

در جدول زیر شرایط مورد احتیاج برای برخورداری از بورسیه تحصیلی کانادا آورده شده است. بر اساس این جدول می توانید مقدمات مورد احتیاج برای بورسیه شدن را فراهم آورید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به شمار میرود که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای خبرنگاران در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص خبرنگاران تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

سوالات متداول

اگر خواستار دریافت بورسیه تحصیلی کانادا هستید، می توانید با توجه به انواع دانشگاه ها و شرایطی که دارید، گزینه مناسبی را برای خودتان انتخاب نمایید. بورسیه ها طرح های گوناگونی برای حمایت و پشتیبانی اقتصادی در جهت تحصیل هر چه بهتر دانشجویان هستند. از طرفی دریافت بورسیه به رزومه تحصیلی قوی و پشتوانه علمی بالا احتیاج دارد.

اسکالرشیپ ها و بورسیه های تحصیلی بسیار رقابتی می باشند. علاوه براینکه بعضی از بورس های تحصیلی به رزومه علمی شما بستگی دارند (اسکالرشیپ)، شانس موفقیت شما در اخذ بورس تحصیلی به کیفیت پرونده اپلیکیشن شما و شرایط اقتصادی تان بستگی دارد.

بله. تعدادی اسکالرشیپ و بورس تحصیلی برای کالج های کانادا وجود دارد. اما در نظر داشته باشید که دریافت بورس تحصیلی و پذیرش از کالج ها از حساسیت و پیچیدگی بالایی برخوردار است.

برای دریافت بورسیه از کانادا باید در دوره تمام وقت کارشناسی ارشد و دکتری نام نویسی کرده حداقل دو ترم از آن ها را بگذرانید.

بعضی از بورسیه ها تنها بر روی شهریه هستند و بخشی از شهریه یا همه آن را پوشش می دهند. بعضی بورسیه های دیگر هم علاوه بر پرداخت شهریه، هزینه زندگی دانشجو را هم تامین می کنند.

ارسال نظرات لغو پاسخ

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می نویسم.

منبع: پارسی کانادا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1686

به "ویزای کانادا: همه چیز درباره بورسیه تحصیلی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: همه چیز درباره بورسیه تحصیلی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید