ورود خودرو پرنده به ناوگان هوایی آمریکا

به گزارش استدیو مرینا، نیروی هوایی آمریکا از آزمایش خودروی پرنده سبک وزنی خبر داده است که به زودی می تواند به ناوگان نیروی هوایی آمریکا اضافه شود؛ این خودرو برای حمل یک مسافر از 18 روتور (چرخانه) استفاده می کند.

ورود خودرو پرنده به ناوگان هوایی آمریکا

به گزارش روزنامه دیلی میل، این خودروی پرنده که هگزا نامیده می شود، توسط شرکت LIFT Aircraft مستقر در تگزاس ساخته شده است و تنها گنجایش حمل یک مسافر را دارد.

هگزا یک خودروی پرنده سبک وزن به وزن 432 پوند (195.95 کیلوگرم) است که توسط 18 روتور (چرخانه) مستقل حرکت می کند و سرنشین آن نیازی به داشتن گواهینامه خلبانی ندارد.

این وسیله نقلیه توسط اهرمک (جوی استیک) کنترل می شود و توسط یک سیستم اتوپالوت (خلبان اتوماتیک) کار می کند که به گفته سازنده هگزا، هدایت آن را از هدایت هواپیمای سنتیکوچک ایمن تر می سازد.

نیروی هوایی آمریکا این خودروی پرنده را در کمپ مابری، پایگاهی در نزدیکی آستین واقع در تگزاس آزمایش کرد.

این پرواز آزمایشی در بخشی از پروژه Agility Prime انجام شد؛ پروژه Agility Prime، مشارکت میان شرکت های خصوصی هوایی با نیروی هوایی آمریکاست که هدف آن افزودن خودروهای پرنده به ناوگان ارتش نیروی هوایی آمریکا و تسریع در معرفی آنها به بازار مصرف اعلام شده است.

پروژه Agility Prime بر اساس رقابت هایی اجرا می شود که طی آن تمام شرکت های علاقه مند می توانند تحولات خود را به نیروهای هوایی ارائه دهند و در صورت پیروزی با دریافت پول و سفارش، به سایت های آزمایش و گواهینامه های ایمنی و هوایی دسترسی پیدا می کنند.

شرایط اساسی برای شرکت در این رقابت به این صورت اعلام شده است که نیروی هوایی آمریکا به یک نوع هواپیمای eVTOL نیاز دارد که بتواند سه تا هشت سرباز را حمل کند و برد پروازش بیش از 161 کیلومتر باشد و حداقل یک ساعت با سرعت بیش از 161 کیلومتر پرواز کند.

علاوه بر این، ماشین پرواز می تواند از راه دور به صورت اتوماتیک یا به طور مستقیم توسط خلبان کنترل شود. گفته می شود اگر همه این موارد طبق پلان پیش برود، تا سال 2023 نیروهای هوایی آمریکا چند مورد از این خودروهای پرواز را خریداری می کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1149

به "ورود خودرو پرنده به ناوگان هوایی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود خودرو پرنده به ناوگان هوایی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید