وزیر نفت: نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم، محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران - وزیر نفت در واکنش به بعضی ادعاها مبنی بر افزایش آلودگی هوا ناشی از مصرف مازوت در نیروگاه ها گفت: هیچ محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد و نه تنها در استان تهران، بلکه در نیروگاه های اصفهان، البرز و قم نیز مازوت مصرف نمی گردد.

وزیر نفت: نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم، محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، بیژن زنگنه روز دوشنبه، (15 دی ماه) در حاشیه افتتاحیه سیزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدنمایندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرنماینده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس در جمع خبرنگاران گفت: اینکه می گویند چون مازوت اضافه دارند، یا باید در بیابان بریزند یا در نیروگاه ها مصرف نمایند، حرف درستی نیست؛ ما نه در صادرات مازوت و نه در صادرات هیچ فرآورده ای مسئله ای نداریم.

وی با تأکید بر اینکه ایران در صادرات مازوت هیچ محدودیتی ندارد، کما اینکه در تابستان، تا حدودی همه مازوت تولیدی صادر شده است، اضافه نمود: آنچه قابل انتظار نبود، افزایش مصرف گاز است که محتمل است ناشی از رفتار مردم برای مقابله با کرونا باشد.

وزیر نفت با اشاره به آمار شرکت ملی گاز ایران که ازسوی استاندار تهران اعلام شد، گفت: بر مبنای این آمار، مصرف گاز استان تهران از ابتدای آذر تا 12 دی ماه سال جاری حدود 15 درصد و میانگین مصرف گاز کشور 12 درصد افزایش یافته است.

نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم

زنگنه با بیان اینکه باز گذاشتن پنجره ها برای مقابله با کرونا می تواند از دلایل این افزایش مصرف باشد، ادامه داد: در نامه ای به ستاد ملی مقابله با کرونا این مسئله را یادآور شده ام که برای تغییر نگرش مردم در این باره اطلاع رسانی گردد.

وزیر نفت گفت: ما نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم، بنابراین مجبوریم ارسال گاز به صنایع و نیروگاه ها را محدود کنیم تا سوخت مایع مصرف نمایند.

زنگنه توضیح داد: در جهان روزانه بیش از 4 میلیارد لیتر مازوت در نیروگاه ها مصرف می گردد و این موضوع تنها اختراع ما نیست، هرچند هم اکنون نیز در تهران مازوت مصرف نمی گردد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1390

به "وزیر نفت: نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم، محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم، محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید