پاسخ به سوال های جنسی که خجالت می کشید بپرسید

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران: رابطه جنسی پدیده ای کاملا طبیعی و البته هیجان انگیز است که باید بدون خجالت و با آگاهی صورت بگیرد. هر چند حرف زدن درباره مسائل جنسی معمولا عجیب و خجالت آور است، اما موضوعی است که باید سعی کنیم راحت تر با آن برخورد کنیم. زیرا درک درست مسائل جنسی اهمیت زیادی دارد و آگاهی نیز به ما قدرت می دهد، خصوصا وقتی صحبت از بدن و روح و روان مان می گردد.

پاسخ به سوال های جنسی که خجالت می کشید بپرسید

به احتمال زیاد شما هم جزو افرادی هستید که وقتی برای اولین بار کسی در خصوص مسائل جنسی با شما حرف زد، در پایان از شما پرسید: سوالی نداری؟، و شما هم احتمالا با چشم های گشاد شده، هر چند اشتیاق و کنجکاوی های زیادی داشته اید، اما سرتان را به چپ و راست تکان داده و گفته اید: نه!. اما واقعیت این است که ذهن تان پُر از سوال بوده، ولی می ترسید ه اید یا خجالت می کشیده اید که آن ها را مطرح کنید.

ما معمولا در خصوص بیشتر موضوعات سوال هایی می پرسیم و از نشان دادن کنجکاوی خود ابایی نداریم. اما موضوعات جنسی همواره باعث خجالت یا تابو بوده و هستند. به همین دلیل، پرسیدن بیشتر سوال های جنسی می تواند بسیار سخت باشد. در این مطلب با ما همراه باشید تا به رایج ترین سوال های جنسی شما و بیشتر افراد که احتمالا خجالت می کشید بپرسید جواب بدهیم.

سوال: چرا برای خانم ها سخت است که فقط با دخول به اوج لذت جنسی برسند؟

مطمئنا این سوال را از خود پرسیده اید و این طبیعی است. این اتفاقی است که برای بیشتر خانم ها می افتد. بیش از 65 درصد از خانم ها احتیاج به تحریک مستقیم کلیتوریس دارند تا به اوج لذت جنسی برسند. در ضمن مغز خانم ها نقش بسیار مهمی در رسیدن شان به اوج لذت جنسی دارد. فقط در کلیتوریس به تنهایی بیش از 8000 پایانه عصبی وجود دارد و تحریک این عصب ها، مغز را با فورانی از احساس روبرو می نماید که می تواند عاملی برای تجربه اوج لذت جنسی باشد.

به همین دلیل، برای رسیدن به اوج لذت جنسی نه تنها مهم است که کلیتوریس تحریک شود، بلکه بودن زن در یک شرایط آرام و راحت و به دور از استرس و تنش نیز می تواند در رسیدن او به اوج لذت جنسی تاثیر مستقیم داشته باشد.

سوال: آیا واژن یک زن به دلیل روابط جنسی زیاد، گشاد می شود؟

یکی از شایع ترین باور های جنسی نادرست این است که واژن یک زن با روابط جنسی زیاد، گشاد و شُل می شود. به همین دلیل یکی از متداول ترین سوال های جنسی همین است. اما این باور اشتباه فقط راهی است برای دامن زدن به حس شرمساری در زنانی که تمایلات جنسی بیشتری دارند.

واقعیت این است که واژن کاملا این توانایی را دارد که خودش را با اندازه آلت تناسلی مرد تطبیق بدهد. یعنی می تواند متقبض یا منبسط بشود، زیرا دیواره های واژن بسیار منعطف بوده و قادر به سازگاری با فشار هستند. فقط به این فکر کنید که واژن یک زن، حین زایمان تا چه اندازه می تواند باز و گشاد شود؛ بنابراین این درست نیست که واژن با روابط جنسی زیاد، گشاد می شود. سن نیز در این مسئله نقشی ندارد. در واقع رابطه جنسی، خاصیت کشسانی دیواره های واژن را افزایش می دهد. همچنین، ارگاسم، عضلات کف لگن را تقویت می نماید، چون مانند ورزشی برای این عضلات است.

سوال: آیا درآوردن آلت قبل از انزال، شیوه موثری برای پیشگیری از بارداری است؟

درآوردن آلت پیش از انزال (coitus interruptus) شیوه ای برای جلوگیری از بارداری است که در آن مرد، پیش از انزال، آلت خود را از واژن زن خارج می نماید.

یکی از شایع ترین سوال های جنسی این است که آیا این روش پیشگیری از بارداری واقعا موثر است؟ باید بدانید که این شیوه، درصد اطمینانی به اندازه 72 درصد دارد، یعنی 72 درصد محتمل است از بارداری ناخواسته پیشگیری نماید. دلیل پایین بودن میزان اطمینان این شیوه این است که خیلی وقت ها مرد، به موقع آلت خود را از واژن بیرون نمی کشد، و در ضمن در مایعات ترشحی پیش از انزال نیز اسپرم وجود دارد.

اما مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که روش درآوردن آلت پیش از انزال، هیچ گونه محافظتی از جهت بیماری های منتقله از راه جنسی ایجاد نمی نماید، چون شامل تماس مستقیم شده و برای همین بدن به طور کامل در معرض هر گونه بیماری منتقله از راه جنسی قرار خواهد گرفت.

سوال: رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟

یک رابطه جنسی رضایت بخش باید چیزی بین 7 تا 13 دقیقه طول بکشد و این چیزی است که پژوهش های علمی در این مورد به آن رسیده اند. یعنی این ایده که رابطه جنسی باید ساعت ها طول بکشد، فقط یک خیال پردازی و آرمان گرایی جنسی است که می تواند سبب ایجاد توقعات نادرست شده و عدم رضایت جنسی، استرس و اضطراب را به دنبال داشته باشد.

در واقع، طبق مطالعه ای، رابطه جنسی که بین 7 تا 13 دقیقه طول بکشد، مطلوب و ایده آل است. به طور مختصر، اگر رابطه جنسی کمتر از دو دقیقه باشد، بسیار کوتاه و سریع و اگر 10 تا 30 دقیقه باشد، بسیار طولانی خواهد بود. به هر صورت مهم این است که فعالیت جنسی باید تا مدت زمانی باشد که هر دو طرف دوست دارند و به آن مایل اند. زن و مرد هر دو باید از رابطه جنسی احساس رضایت و لذت کنند، حالا هر چقدر که طول می کشد!

سوال: آیا ممکن است آلت تناسلی مرد بشکند؟

آیا شکستگی آلت تناسلی واقعا وجود دارد؟ از نظر فنی خیر! زیرا آلت تناسلی مرد، اندامی است که هیچ استخوانی ندارد. اما اتفاقی که می تواند بیفتد، پارگی تونیکا آلبوژینه (لایه پوشاننده بیضه) است که دور کورپورا کاورنوزا (دو کانال عظیم عروقی در آلت تناسلی) را پوشانده است. این نوع تروما می تواند برای یک آلت در حال نعوظ روی بدهد؛ بنابراین مثلا یک ضربه یا تروما روی یک آلت در حالت نعوظ در صوری که باعث خم شدن ناگهانی آلت شود، می تواند منجر به پارگی پوشش روی کورپورا کاورنوزا شود.

این اصطلاحا شکستگی بسیار دردناک است و حتی می تواند صدایی مشابه شکستگی یک استخوان یا خونریزی در ناحیه ایجاد کند. ضروری است بدانید که شکستگی آلت تناسلی باید هر چه سریع تر توسط پزشک درمان شود که این درمان می تواند عمل جراحی باشد. اگر این عارضه درمان نشود، می تواند باعث بدفرمی آلت شده یا نوعی اختلال جنسی (ناتوانی در نعوظ) ایجاد نماید.

سوال: رابطه جنسی سالم و درست دقیقا یعنی چه؟

رابطه جنسی می تواند برای هر کسی و برای هر زوجی متفاوت باشد، زیرا هر رابطه ای شرایط و احتیاج های بسیار گوناگون و خاص خودش را دارد، اما به هر حال استاندارد هایی وجود دارد که اگر خواستار رابطه ای سالم و لذتبخش هستید باید از آن ها تابعیت کنید. اول اینکه احتیاج ها باید جواب داده شوند. یعنی هر دو طرف باید احساس راحتی، مورد احترام بودن و رضایت از بابت آنچه روی می دهد داشته باشند. اعتماد بنفس فرد نباید حین رابطه جنسی لطمه ای بخورد. یعنی هر یک از طرفین این حق را دارند که هر زمانی و به هر دلیلی، نه بگویند و طرف مقابل هم باید به این انتخاب احترام بگذارد.

در ضمن در یک رابطه جنسی سالم، مولفه ای به نام صداقت نیز ارزشمند و ضروریست. اگر شما قرار است با کسی رابطه جنسی داشته باشید، مهم است هر دوی شما روراست باشید و در خصوص احساسات، سوابق شخصی و هر موضوعی که به شما و رابطه تان مربوط می شود، شک و شبهه ای باقی نگذارید.

سوال: من نمی توانم به ارگاسم برسم، آیا مسئله ای دارم؟

تنها 30 درصد از خانم ها می توانند بدون تحریک کلیتوریس به ارگاسم برسند. این رقم می تواند توجیه کننده این باشد که چرا شما نمی توانید به اوج لذت جنسی برسید. غدد کلیتورال، دو سانتیمتر بالاتر از دهانه واژن قرار دارند، بنابراین در بیشتر موارد رابطه جنسی، کلیتوریس لمس و تحریک نمی شود و به همین دلیل خیلی از خانم ها طی رابطه به اوج لذت جنسی نمی رسند. به عبارتی دیگر، شما و همسرتان باید اطلاعات خود را در خصوص کلیتوریس بالا ببرید.

صبر و تحمل نیز در خیلی از موارد کاساز است. اگر تازگی روابط جنسی خود را آغاز نموده اید، شاید به یک ساعت زمان برای تحریک احتیاج داشته باشید تا بتوانید اوج لذت جنسی را تجربه کنید. همچنین ممکن است مدت ها زمان لازم باشد تا با همسرتان احساس راحت تری پیدا نموده و ارتباطی صمیمی تر برقرار نمایید که لازمه یک رابطه جنسی لذتبخش است. در ضمن ضروری است بدانید مسائل سلامتی نیز وجود دارند که می توانند توانایی به ارگاسم رسیدن را تحت تاثیر قرار بدهند. دیابت، افسردگی، تغییرات هورمونی، استرس، دارو های ضد افسردگی، عدم اعتماد بنفس نسبت به اندام خود، و بیماری های قلبی و عروقی می توانند بر میل جنسی و در نهایت، تجربه لذت حین رابطه اثر بگذارند.

سوال: آیا ورزش خاصی وجود دارد که یاریم کند رابطه جنسی بهتری داشته باشم؟

به طور کلی ورزش برای سلامتی مهم است، اما به بهبود زندگی جنسی تان نیز یاری می نماید. مثلا تمرینات قدرتی می توانند عضله بسازند، تمرینات کششی می توانند انعطاف بدنی تان را افزایش بدهند و ورزش های هوازی نیز استقامت تان را بالا می برند. شاید در خصوص تمرینات کگل نیز شنیده باشید؛ این نوع تمرینات می توانند عضلات کف لگن را که حامی واژن، رحم، مثانه، مقعد و میزنای هستند تقویت کنند. مطالعات نشان داده اند تقویت عضلات کف لگن به شدیدتر کردن ارگاسم ها نیز یاری می نماید.

سوال: نقطه G چیست و دقیقا کجا واقع شده است؟

نقطه G، نقطه ای بسیار حساس در بدن زن است که مستقیما به ارگاسم مربوط می شود. هر چند بحث های زیادی پیرامون این ناحیه وجود دارد، اما خیلی ها عقیده دارند که نقطه G در پشت دیواره مثانه واقع شده است. این قسمت از بدن توسط غدد اسکِن یا شبه پروستاتی احاطه شده است که در بافتی که شامل بخشی از کلیتوریس می شود پوشش داده شده اند. این غدد در میزنای تخلیه می شوند، اما وقتی تحریک شوند نیز متورم می شوند. از همه مهم تر اینکه همه افراد غدد اسکن ندارند و اگر داشته باشند، ممکن است محل قرار دریافت آن در افراد، کاملا با هم متفاوت باشد.

سوال: مایعی که از واژن زن خارج می شود چیست؟

در بدن یک زن، مایعی در اطراف مجرای ادرارش ترشح می شود که مشابه ادرار یا چیزی شبیه مایع منی مردان است. این مسئله نیز زیاد مورد بحث است. عده ای می گویند این مایعی که ترشح می شود با تحریک شدید نقطه G مرتبط است. در ضمن باید بدانید که این اتفاق نیز برای همه خانم ها روی نمی دهد. در ضمن میان انزال مردانه و ترشح مایعات زنانه، تفاوت وجود دارد. اندام ها و مکانیسم هایی که این دو را فراوری می کنند با هم متفاوت اند.

انزال واقعی زنانه، ترشح مایعی بسیار غلیظ و متراکم و سفید رنگ از پروستات زنانه است، در حالی که مایعی که هنگام تحریک جنسی از واژن خارج می شود، دفع مایعی رقیق از مجاری ادراری است. طبق پژوهش ها می توان این طور فرض کرد که حین تحریک کلیتوریس یا ارگاسم، پروستات زنانه گاهی ترشحات خود را جاری نموده و این ترشحات و با مایع رقیقی که از مثانه می آید ترکیب می شود.

سوال: آیا وقتی پریود هستم می توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

اگر هر دو طرف به رابطه جنسی در دوره پریود مایل باشند، هیچ مانعی وجود ندارد و هر دو طرف می توانند از این رابطه لذت ببرند. رابطه جنسی در پریود، هم برای مرد و هم برای زن، طبیعی و بی خطر است.

منابع: steptohealth ،hellogiggles

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1039

به "پاسخ به سوال های جنسی که خجالت می کشید بپرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به سوال های جنسی که خجالت می کشید بپرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید