کاهش بارندگی احتمال افزایش آفت سن غلات در مزارع آذربایجان غربی را تقویت می نماید

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: درسال زراعی 98- 97 ،در بیش از 92 هزار هکتار از مزارع غلات استان، مبارزه شیمیایی بر علیه آفت سن انجام گرفته است.

کاهش بارندگی احتمال افزایش آفت سن غلات در مزارع آذربایجان غربی را تقویت می نماید

برای سفری دلچسب با تور آذربایجان فروردین 99 همراه شوید و از شهر زیبای باکو دیدن کنید و با فرهنگ مردم خونگرم آذربایجان آشنا شوید.

جعفر وحدت امروز 16 آذرماه در نشستی با مدیران سازمان اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری ، احتمال افزایش جمعیت آفات نسبت به سال گذشته بیشتر است و پیش بینی می گردد در صورت تدوام شرایط اقلیمی فعلی، در بیش از 150 هزار هکتار از مزارع گندم و جو استان مبارزه شیمیایی با افت سن غلات صورت گیرد.

وحدت توضیح داد: برنامه ریزی لازم به منظور برگزاری کلاس های آموزشی برای زارعین صورت گرفته است ودرحال برگزاری است و همچنین مقرر شده 3 کارگاه اموزشی منطقه ای در شمال، مرکز و جنوب استان برگزار گردد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: مبارزه به موقع با عوامل خسارتزای گندم اعم از علفهای هرز، آفات و بیماری ها و رعایت مسائل مربوط به تغذیه سبب ارتقای کیفیت گندم می گردد.

وی درباره اقدامات صورت گرفته برای کنترل شیوع این آفت اضافه کرد: برگزاری کلاس های آموزشی برای کشاورزان و کارشناسان، کاهش سمپاشی های بی رویه با رویکرد حفاظت از محیط زیست، استفاده از سموم کم خطر به جای سموم پر خطر، رعایت اصول مبارزه شیمیایی با استفاده از سمپاش های مناسب، کالبیراسیون سمپاشها و اطلاع رسانی و پیش آگاهی مناسب از اهم برنامه های مدیریت حفظ نباتات در سال زراعی جاری است.

به گزارش خبرنگاران، وی خاطر نشان کرد: در شرایط جنگ نابرابر مالی و تحریم ها، حمایت از فراوری داخلی و رونق فراوری محصولات استراتزیک از جمله گندم وظیفه همگانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 655

به "کاهش بارندگی احتمال افزایش آفت سن غلات در مزارع آذربایجان غربی را تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بارندگی احتمال افزایش آفت سن غلات در مزارع آذربایجان غربی را تقویت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید