7 توصیه برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده

به گزارش استدیو مرینا، یک مادر فوق العاده توانایی بیش از حد توانایی یک مادر معمولی را دارد که خانواده را تنظیم کند و مسئولیت های خانوادگی و کاری را پخش و متعادل سازد. او بعلاوه، مادر باهوشی است که می داند بهتر است، تا وظایف خانه را بین اعضای خانواده پخش کند تا همه چیز بهتر انجام گردد و سر جایش قرار بگیرد.

7 توصیه برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده

آیا یک مادر فوق العاده شدن، ممکن است؟

هنگامی که با خواسته های بسیاری از زنان در زندگی حرفه ای کاری و زندگی شخصیشان روبرو می شوید، مادر بودن، می تواند بسیار سخت باشد و برای بسیاری این موفقیت یک چالش واقعی است. یک مادر فوق العاده و بی نظیر، به این معنی نیست که باید مراقب همه چیز باشید؛ تمیز و مرتب نگهداشتن خانه، مراقبت و پرورش بچه ها، کار کردن در بیرون منزل، داشتن همسر و اینکه هنوز هم بخواهید تا زیبا و سلامت باشید... تمام این موارد برای یک نفر به تنهایی بسیار زیاد است با این حال، این ها هنوز هم هدف، برای بسیاری از زنان هستند، ولی آیا این می تواند انتظار بیش از حدی از خودمان باشد؟ پاسخ را در ادامه این مطلب خواهید خواند.

توصیه هایی برای مادر فوق العاده و بی نظیر بودن

کلید و نکته اساسی برای مادر فوق العاده بودن، این است که خودتان را بیش از حد برای کمال و کامل بودن اذیت نکنید، زیرا کمال اصلا وجود خارجی ندارد بر اساس این فرضیه اساسی، ما به شما هفت توصیه می کنیم که بسیار برای شما ضروری و لازم هستند تا به راحتی و با خوشحالی تمام به بقیه جنبه های مادری خود نیز رسیدگی کنید:

1. عشق و بخشش

عشق شما برای خانواده تان مهم است؛ پس از همه اینها، بچه ها همواره دوست دارند دوستت دارم را از پدر و مادر خود بشنوند. شما هرگز نمی توانید فقط آن را بگوئید. با این حال، باید آن را ثابت نیز کنید، ولی چطور؟

وقت خالی خود را با آن ها بازی کنید، برای مطالعه با هم و به عنوان یک خانواده وقت بگذرانید و بر روی محدودیت هایی که احتیاج دارند تا سالم بزرگ شوند، سخت گیر نباشید. با آن ها در مواقع لزوم به صحبت کردن بپردازید؛ بخشش نیز باید در خانواده وجود داشته باشد. دفعاتی پیش می آید که اشتباهاتی صورت می گیرند با این حال، درخواست بخشش و بخشیدن برای یک کودک در حال رشد، به عنوان یک انسان، بخشی از کار یک مادر باهوش و بی نظیر است.

2. اولویت بندی مسائل مهم

برنامه های خود را تنظیم کنید و سپس به آن ها اولویت دهید و مسائل بسیار مهم را در اول فهرست قرار دهید. اگر شما باید کاری را به سرانجام برسانید و می دانید چه زمانی باید بچه های خود را به مدرسه برسانید، وقت خالی خود را در انجام کارتان قرار دهید و مسولیت خود را انجام دهید، منابع تکنولوژیکی زیادی وجود دارند که می توانند به برنامه ریزی تعهدات شما به عنوان یک زن رسیدگی نمایند به سادگی می توانید کارهایتان را اولویت بندی کنید، به یاد داشته باشید که چه چیز هایی را فراموش نکنید. شما می توانیدبه جای مراجعه به بانک، معاملات بانکی تان را با برنامه های الکتریکی انجام دهید و ایمیل خود را جوری تنظیم کنید که مهمترین پیغام ها را در اول صفحه ببینید.

3. سازماندهی کار های خانگی

وظایف خانه باید یک مسئولیت مشترک بین همه اعضای خانواده باشد. اگر تمام وظایف را بین همه اعضا تقسیم کنید، با هم می توانند فضای پاک و دلپذیر خانه را به دست آورند، هرکسی می تواند براساس سن خود، قدرت و توانایی هایش، مسولیتی را قبول کند و انجام بدهد بین همه، می توانید یک فهرست و سررسید از وظایف داخلی خانه بدهید. وسواس بر نظم و پاکیزگی خوب نیست و هم چنین کثیفی و شلوغ بودن هم خوب نیست.

4. وقت گذاشتن

گاهی باید مسئولیت ها و کار ها را جدا کنید، و زمانی را، برای باهم بودن به عنوان یک خانواده بگذارید حداقل یک وعده غذا، در روز را باید با هم باشید، اما با تلویزیون و موبایل های خاموش. وعده های غذایی کنار خانواده، سلامت جسمی و عاطفی بچه ها و نوجوانان را پرورش می دهد زمان ها را باید برای همه بچه هاتان، شریک زندگی خود و البته برای خودتان بگذارید. به یاد داشته باشید که می توانید چیزی را که امروز انجام نداده اید، را برای فردا بگذارید و به تعویق افتادن به معنای فراموش کردن آن نیست.

5. خندیدن و گریه کردن

در زندگی خانوادگی، احساسات خوب و بد وجود دارد. یک مادر فوق العاده و بی نظیر، از وجود خانواده خود لذت می برد و شادی و لذت کنار هم بودن را با بقیه خانواده به اشتراک می گذارد، لبخند زدن بعد از یک روز سخت کاری، هم زمان باهم، در طول زمان های سختتان، اشک هایتان را بدون نگرانی با شریک زندگیتان و بچه هاتان تقسیم کنید و در میان بگذارید. به اشتراک گذاشتن احساسات و حس کردن آن ها و اقدامات مربوط به احساسات، دقیقا بخشی از یادگیری است، که یک مادر بی نقص و بی نظیر، به بچه هاش آموزش می دهد بیش از نظر دادن در موردش، بچه ها هر روز در رفتار و کار های مادرشان، آن را می بینند.

6. به رسمیت شناختن پدر

یک مادر فوق العاده برای بچه هاش، پدر را به رسمیت می شناساند و به او ارزش مردی را می دهد که به آن ها زندگی می بخشد. با همسر خود مشارکت داشته باشید، چه در کار های خانه و چه در کار های مربوط به بچه ها امروزه به اشتباه، شخصیت مادر را جوری معین نموده ایم که او میتواند همه نوع کاری را انجام دهد، و توانایی دادن عشق و حمایت از مردی را دارد که با او زندگی می نماید.

اگر زن و شوهر جدا شوند، این بدان معنی نیست که بچه ها نیز باید از پدر جدا شوند حتی در مواردی که پدر غایب است و توانایی انجام مسئولیت هایش را ندارد، یک مادر فوق العاده، از ایجاد حس بد و تنفر در بچه هاش جلوگیری می نماید؛ مسائل بین زن و شوهر، نباید باعث تاثیر گذاری و خراب شدن رابطه بین والدین و بچه ها گردد.

7. از خودتان مراقبت کنید

شما باید هم از بچه هاتان و هم از خودتان مراقبت کنید برای یک مادر فوق العاده بودن، مطابق با خواسته های بچه ها در حال رشد خود بودن، باید از لحاظ جسمی، ذهنی و احساسی فیت و خوب باشید؛ رژیم غذایی خوب و ورزش کردن لازم است بعلاوه اگر می خواهید بچه هاتان غذا های سالم بخورند و از سنین کم ورزش نمایند، برترین راه برای تحقق این اهداف، انجام این کار ها به وسیله خودتان است. اگر احساس می کنید در مسئولیت های خانگی خود غرق شده اید یا نمی دانید چگونه آن ها را در این شرایط سخت و پیچیده، در دست بگیرید، برای یاری گرفتن از یک شخص حرفه ای دریغ نکنید و تعادل روانی و احساسی شما نیز به مقدار رفاه و آسودگی بچه هاتان بستگی دارد.

انعکاس نهایی برای همه مادر های فوق العاده

یک مادر فوق العاده بودن، به معنای داشتن قدرت برتر نیست.

بخش مهمی از مادر بودن، دانستن، پذیرش و تشخیص این است که شما احتیاج به حمایت و یاری دارید.

این پذیرش و شناخت، قدرت واقعی شما را برای رشد بچه هاتان، نشان می دهد.

این موضوع، مخصوصا برای مادرانی مهم است که باید بچه هاشان را به تنهایی یزرگ نمایند.

به یاد داشته باشید که همواره یک دست یاری نماینده وجود دارد، یک مادربزرگ، یک برادر یا خواهر که می تواند به شما یاری کند.

بچه ها شما احتیاج به مراقبت و هدایت شما برای رشد دارند.

یک مادر کامل، عشق می ورزد، حمایت می نماید، تشویق می نماید، درک می نماید و در زمان مناسب اجازه می دهد که بچه هاش بر اساس تصمیمات خودشان زندگی نمایند و سرنوشت خود را در دست بگیرند.

منبع: نمناک

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1402 بروزرسانی: 5 شهریور 1402 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2242

به "7 توصیه برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 توصیه برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید