کروناویروس به تارهای صوتی آسیب می زند

به گزارش استدیو مرینا، محققان دانشکده پزشکی آیکان در مانت ساینای و دانشگاه کلمبیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 به تارهای صوتی آسیب می رساند.

کروناویروس به تارهای صوتی آسیب می زند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تایلند مدیکال نیوز، بر اساس یافته های یک مطالعه جدید آسیب عصبی کروناویروس به تارهای صوتی می تواند یکی از دلایلی باشد که حتی افرادیکه از این بیماری جان سالم به در می برند نیز حتی ماهها پس از بهبودی دچار تنگی نفس می شوند. محققان اظهار کردند با بررسی حنجره بیماران هنگامی که جمله ما سه درخت سبز را می بینیم متوجه این موضوع شدند. این اختلال در تار صوتی، یک نوروپاتی واگ است که اغلب پس از یک بیماری ویروسی رخ می دهد.

پرده های صوتی یا تارهای صوتی شامل دو غشای لعاب مانند هستند که به صورت افقی در حنجره کشیده شده اند. با ارتعاش آن ها در اثر عبور هوا، پدیده واک داری روی می دهد.

این پرده ها هنگام دم و بازدم، باز هستند و هنگامی که انسان نفس خود را حبس می کند، بسته می شوند. ارتعاش این پرده ها باعث ایجاد پدیده واک داری آواها می شود.

به گفته محققان افراد با انجام چند آموزش تنفسی می توانند این اختلال در عملکرد تارهای صوتی را درمان کنند.

محققان اظهار کردند آنها با موفقیت 18 بیمار که پیشتر به کروناویروس مبتلا شده بودند و حال تارهای صوتی آنها آسیب دیده بود را با چند جلسه گفتاردرمانی و تجویز رژیم غذایی خاص درمان کردند.

این محققان افزودند افرادی که دچار این مشکل هستند، می بایست از مصرف غذاهایی که باعث تحریک اعصاب صوتی آنها می شود، بپرهیزند.

یافته های این مطالعه در مجله Pulmonary and Respiratory Sciencesمنتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1265

به "کروناویروس به تارهای صوتی آسیب می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کروناویروس به تارهای صوتی آسیب می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید