گزارش اصغر فرهادی از ساخته جدیدش در اسپانیا

به گزارش استدیو مرینا، اصغر فرهادی، کارگردان پر افتخار کشورمان، گزارشی را از روزنامه ال موندو اسپانیا درباره ساخته جدیدش یعنی فیلم همه می دانند که یک فیلم سینمایی اسپانیایی است، در اینستاگرام خود منتشر کرد. در بررسی صورت گرفته از این فیلم آمده که فرهادی اسپانیایی ترین فیلم سال را تولید کرده است.

گزارش اصغر فرهادی از ساخته جدیدش در اسپانیا

خبرنگاران | سرویس چهره ها - در این بخش، پست اینستاگرام اصغر فرهادی را می بینیم.

اصغر فرهادی نوشته:

چگونه یک ایرانی می تواند اسپانیایی ترین فیلم سال را بسازد؟

فرهنگ > سینما - روزنامه ال موندو اسپانیا فیلم سینمایی همه می دانند تازه ترین ساخته اصغر فرهادی را اسپانیایی ترین فیلم سال دانسته و بررسی کرده است که چگونه یک کارگردان ایرانی چنین اثری را خلق کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه ال موندو اسپانیا در نقدی بر همه می دانند فیلم تازه اصغر فرهادی این پرسش را طرح کرده که چگونه یک ایرانی می تواند اسپانیایی ترین فیلم سال را بسازد؟

ایرنه کرسپو در ویژه نامه سینمایی ال موندو تطابق کامل همه می دانند با اصالت فرهنگی و اجتماعی اسپانیا را تحسین می کند و می افزاید این فیلم از بسیاری فیلم هایی که در این کشور ساخته می شوند، اسپانیایی تر است.

کرسپو برای یافتن پاسخ پرسش خود به گفته ها و نظرات بازیگران همه می دانند که به نظر او برجسته ترین های دنیای اسپانیایی زبان هستند، روی آورده است.

ال موندو می نویسد که هسته اصلی داستان این فیلم از حدود 15 سال پیش در سفری که فرهادی به جنوب اسپانیا داشته در ذهن او نقش بسته است و چند سال پیش ایده خود را با پنه لوپه کروز و خاویر باردم طرح می کند که استقبال این دو بازیگر را به همراه می آورد.

روزنامه اسپانیایی به نقل ازخاویر باردم تصریح می کند: 99، 99 درصد دیالوگ های فیلم کاملا متعلق به فرهادی است، ما بازیگران در مواردی کلمات یا اصطلاحاتی را پیشنهاد می کردیم و او کاملا می فهمید.

اینما کوئستا دیگر بازیگر بنام این فیلم که اهل اندلوسیا است نیز گفته: فرهادی بر رعایت لهجه متعلق به مادرید و اطراف آن حساسیت داشت و گاهی برخی کلمات من که لهجه اندلوسی داشت را متوجه می شد و گوشزد می کرد.

ادوارد فرناندز از پرکارترین بازگران اسپانیایی فیلم است که ال موندو به نقل از او می نویسد: اصغر بسیار مهربان، دست و دل باز و در عین حال صریح است و آنچه را که می خواهد مستقیم بیان می کند و در هر حال نقش بازی کردن را تحمل نمی کند.

منتقد اسپانیایی، این گفته پنه لوپه کروز مشهورترین خبرنگاران سینمای اسپانیا را نیز برجسته کرده: سخت ترین نقشی است که تا کنون داشته ام. فرهادی بسیار مهربان و محترم و همچنین فوق العاده سخت گیر است. بیشترین توقع را از ما داشت، ولی رهایمان نمی کرد و راه حل در اختیارمان می گذاشت.

#اصغر-فرهادی

منبع: setare.com
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1439

به "گزارش اصغر فرهادی از ساخته جدیدش در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش اصغر فرهادی از ساخته جدیدش در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید