کسب و کار

مافیا؛ بلای جان تجهیزات پزشکی ایرانی ، پاکستانی بخر، آلمانی بفروش! خبرنگاران

تجهیزات پزشکی در ایران ساخته می گردد، ولی سود اصلی در واردات آن ها است. تولیدکننده ایرانی باید با کالای ارزان، ولی بی کیفیت خارجی رقابت کند.

25 فروردین 1400

درس هایی از رهبری سازمانی در سالی که گذشت

وقتی به روز های پایانی سال 2020 نزدیک می شدیم؛ سالی که جامعه دنیای را مورد آزمایش قرار داد، به راحتی می توان گفت که بسیاری از مردم در انتظار اتمام سریع تر آن سال بودند. با این حال، سال 2020 بسیاری از موضوعات سیستمی را که افراد و شرکت ها در سراسر دنیا با آن روبه...

24 فروردین 1400

نرخ فولاد در بورس باید 90 درصد قیمت جهانی باشد

به گزارش خبرنگاران، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران، در خصوص آخرین شرایط بازار فولاد و حواشی پیش آمده اظهار کرد: زنجیره فولاد مهم ترین بخش صنایع معدنی است چرا که بیشترین اشتغالزایی، تولید و ارزآوری را در این بخش برای چرخه اقتصادی...

22 فروردین 1400

کمبود تراشه سامسونگ را به دردسر انداخت

سامسونگ الکترونیکس گفت با پیامدهای کمبود نیمه رساناها در سراسر دنیا دست و پنجه نرم می نماید و جدیدترین غول فناوری شد که نسبت به کمبود شدید تراشه ابراز نگرانی کرد.

18 فروردین 1400

خبرنگاران فروش کامل زعفران خرید حمایتی سال 98 تمام شد

تهران- خبرنگاران- معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از اتمام فروش زعفران حمایتی سال 98 خبر داد.

16 فروردین 1400

صنایع دستی و سوغاتی های لرستان

جاجیم بافی لرستانجاجیم بافی، از صنایعی است که در بیشتر روستاهای ایران دنبال می شده؛ این جاجیم ها از نظر ترکیب رنگ، نقوش و طرح از یکدیگر متمایزند. در این میان، جاجیم لرستان، هنر دست زنان عشایر، شهرت بسیاری دارد. تولیدکنندگان جاجیم نخ های به دست آمده از...

15 فروردین 1400

سرنوشت بورس چه خواهد شد؟

مدت مدیدی است که شاخص کل بورس بین دو کانال یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 200 هزار واحد در نوسان است. در حالی که از طرفی یک سری عوامل جلوی ریزش بیشتر بازار سرمایه را می گیرند، از طرف دیگر عواملی هستند که به این نزول دامن می زنند.

19 اسفند 1399

مقاله: کریم حکیمی، بنیانگذار شرکت حکیم اپتیکال در کانادا

وی در نتیجه ناملایماتی که هنگام عظیم شدن با آن روبرو شد، وجدان اجتماعی قوی دارد و اعتراف می نماید که احساس یک وظیفه شخصی برای تقسیم سعادت خود با دیگران را دارد. از آنجا که من در گذشته سختی هایی را تجربه کردم، کاملاً اعتقاد دارم که پول فقط در صورتی خوب است...

18 اسفند 1399

پیش به سوی تغییر

در اندک زمانی که از ریاست جمهوری جو بایدن می گذرد، او با دستورهای اجرایی پیاپی و تذکرهای لازم - از اقداماتی که باید در خصوص تغییرات اقلیمی در امریکا و خارج از آن انجام داد، گرفته تا اطمینان بخشی به اینکه مصنوعات ساخت امریکا توسط کارگران این کشور ساخته...

18 اسفند 1399

تندیس کارآفرین برتر کشور به دکتر محمدعلی خراسانی رسید

در دوازدهمین جشنواره تجلیل و تکریم کارآفرینان و مدیران اشتغال زای کشور، دکتر محمدعلی خراسانی مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای وین مارکت به عنوان کارآفرین برتر برگزیده شد.

16 اسفند 1399

اعلام تبدیل میراث صنعتی یزد به بزرگترین هتل کارخانه خاورمیانه

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، تبدیل میراث صنعتی یزد به بزرگترین هتل کارخانه خاورمیانه صورت می گیرد.

11 اسفند 1399

معرفی داکت اسپلیت های ایرانی صباتک فروشگاه اینترنتی دماپا

استفاده از داکت اسپلیت ها چه در فصل سرما و چه گرما به عنوان یکی از قدرتمند ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی موثر در انواع مکان ها هر روز بیشتر می شود و با توجه به پتانسیلی که بازار داخلی کشورمان دارد صنعتگران زیادی اقدام به تولید این محصولات می کنند.

8 اسفند 1399

2 برابر کردن یارانه نقدی ممکن است؟، بازگشت اعتماد عمومی با استقرار سیستم مالیاتی حمایتیِ عادلانه

عطا بهرامی گفت: همین که نمایندگان مجلس به فکر حمایت و معیشت مردم هستند خبر خوبی است، اما درباره اینکه منابع مورد نیاز برای افزایش دو برابری یارانه ها از کجا تامین می شود باید در بودجه قید شود.

8 اسفند 1399

برگزاری جشنواره فجر در شهرهای آبی و زرد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اعلام جزئیات شیوه برگزاری جشنواره فیلم و تئاتر فجر، گفت: جشنواره فجر در شهر های آبی و زرد به ترتیب با 50 و 30 درصد ظرفیت سالن مجاز به برگزاری هستند منوط به آنکه فروش بلیط اینترنتی بوده و کد ملی مدعوین از نظر...

7 اسفند 1399

چالش های آنلاین کردن کسب و کارهای B2B سنتی

در سال های اخیر شاهد گسترش استفاده از فضای اینترنت برای کسب و کارهایی که مشتریان آن ها مصرف کنندگان نهایی هستند (کسب و کارهای B2C) بودیم. استفاده از شبکه های مجازی و فروش آنلاین انواع محصولات، همکاری با پلتفرم های بزرگ فروش آنلاین، تولید وب سایت و اپلیکیشن...

3 اسفند 1399

(ویدئو) کرم حشره غذای انسانی شد

اداره ایمنی غذایی اتحادیه اروپا به استفاده از کرم های حشره به عنوان غذای انسانی چراغ سبز نشان داد. این اداره استفاده از لارو یا کرم حشره را هم به شکل کامل و خشک شده و هم به صورت پودر برای مصرف انسانی بی خطر خوانده است.

27 بهمن 1399

هزینه های نظامی بر حفظ جان مردم در آمریکا ارجحیت دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یو اس ای تودی، همزمان با تصویب لایحه 740 میلیارد دلاری بودجه نظامی آمریکا، لایحه کمک دو هزار دلاری به خانواده های کم درآمد برای مقابله با کرونا در سنا به تصویب نرسید.

22 بهمن 1399

دوئل سخت جمهوریخواهان و ترامپ

مجلس نمایندگان امریکا با اکثریت آرا و حمایت جمهوریخواهان با ارسال لایحه وتو شده دونالد ترامپ برای بودجه دفاعی سال آینده به سنا، در راستا ثبت نخستین قانون مغایر خواست رئیس جمهوری در چهار سال اخیر گام برداشت.

18 بهمن 1399

ایمیل های مدیران ارشد وزارت خزانه داری آمریکا هک شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در حمله سایبری چند روز قبل به 50 سازمان دولتی آمریکایی و بیش از دهها ایمیل در وزارت خزانه داری آمریکا هک شدند.

6 بهمن 1399

نخست وزیر اسلواکی هم به کرونا مبتلا شد

همزمان با به قرنطینه رفتن بعضی از مقامات اروپایی، نتیجه آزمایش کرونای نخست وزیر اسلواکی پس از شرکت در نشست اتحادیه اروپا مثبت اعلام شد.

3 بهمن 1399
تعداد: (168)