شروع گشت های نوروزی حفاظت از عرصه های ملی استان تهران

به گزارش استدیو مرینا، تهران (پانا) - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از شروع گشت های نوروزی حفاظت از عرصه های ملی این استان در ایام تعطیلات نوروزی اطلاع داد.

شروع گشت های نوروزی حفاظت از عرصه های ملی استان تهران

علینقی حیدریان با اعلام این خبر اظهارکرد: گشت های حفاظت از عرصه های منابع طبیعی از 28 اسفندماه امسال تا 15 فروردین ماه در تمامی شهرستان های استان تهران به صورت تمام وقت مستقر هستند.

وی اضافه کرد: تیم های حفاظت از منابع طبیعی استان تهران به صورت شبانه روزی در آماده باش کامل هستند و بر اساس مشاهدات حضوری و یا تماس های مردمی با متخلفان و فرصت طلبان به عرصه های ملی برخورد قانونی خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهراندر ادامه به تقویت گشت های حفاظت و تشدید نظارت و پایش دقیق اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی تاکید و اظهارکرد: به منظور جلوگیری از اقدامات احتمالی از سوی افراد سودجو و فرصت طلب در ایام تعطیلات نوروزی موضوع صیانت و حفاظت از اراضی منابع طبیعی به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت منابع طبیعی واقع شده است و با خاطیان و متعرضان به انفال به شدت و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وی از عموم مردم درخواست کرد: با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و دیگر عناصر طبیعت و آلوده کردن محیط زیست خودداری نمایند و ضمن پاسداشت طبیعت و پرهیز از آلودگی و تخریب عرصه های طبیعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب ، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی، مرتعی و اراضی ملی مراتب را فوراً به وسیله شماره تلفن 1504 و سامانه 139 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1497

به "شروع گشت های نوروزی حفاظت از عرصه های ملی استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع گشت های نوروزی حفاظت از عرصه های ملی استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید