باشگاه پرسپولیس: چگونه حساب کردید که قهرمان نیم فصل هستید؟!

به گزارش استدیو مرینا، باشگاه پرسپولیس در واکنش به اتفاقات اخیر بیانیه ای صادر کرد.

باشگاه پرسپولیس: چگونه حساب کردید که قهرمان نیم فصل هستید؟!

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس به صحبت های مدیران و کارمندان تیم های مختلف لیگ رجحان واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: یک ماه از تعطیلی لیگ می گذرد و همچنان اظهارات غیرمسئولانه و اشتباه مدیران و کارمندان باشگاه های رقیب ادامه دارد. اظهاراتی که هدف آن تهمت به باشگاه پرسپولیس است؛ یک روز، گذشته و اسطوره هایش را هدف می گیرند و روز دیگر به سراغ امروز می آیند و بیم آن است که تمام این بحث های مضحک، با توجه به عدم برخورد از سوی نهادهای ذی ربط تمامی هم نداشته باشد و عدم واکنش ما هم بر توهم آنان بیافزاید.

اگرچه مسائل مردم به حدی است که وقت به فوتبال نمی رسد اما ما خود را در برابر پرسپولیس و طرفداران میلیونی اش مسئول دانسته و فارغ از آن، دفاع از واقعیت را وظیفه خود می دانیم.

اظهار نظر اشتباه مسئولان تیم رقیب که در زمین شکست خوردند و در جدول نیز پایین تر هستند، بهانه ای شده تا دوباره بدیهیات را مرور کنیم. بدیهیاتی که البته شاید نیازی به نوشتن درباره آن نباشد و کافی است همان افراد که ادعای نظر کارشناسی دارند، نگاهی به جدول مسابقات بیندازند تا به اشتباه شاید عمدی خود در گفتار پی ببرند. این که اعتقاد دارند 15 بازی نخست با هر تقویم، برنامه ریزی و بازی معوقه ای که ثبت شده باشد، خاتمه نیم فصل است، باعث شده تا عجیب ترین ادعایشان را ثبت کنیم؛ ادعای امروز حتی عجیب تر از آن زمانی است که گفتند به خاطر حکم محرومیت طارمی، بازی های پیش از اعلام محرومیت باید 3-0 گردد یا همین صحبت های اخیرشان درباره گرم کردن در رختکن که به قدری زرد بود که مورد توجه بوقچی های مجازی شان هم قرار نگرفت!

اما برای آن هایی که هنوز درباره صدرنشین واقعی نیم فصل تردید دارند، باید توضیحاتی داده گردد. نیم فصل زمانی به خاتمه می رسد که؛ 1) تعداد مسابقات اجرا شده برابر باشد با تعداد تیم های حاضر در لیگ، منهای یک که برای لیگ برتر ایران تعداد آن پانزده می گردد و 2) تمام تیم های حاضر در لیگ برتر باهم رو در رو شوند. براساس ادعای تیم رقیب، تیم خودشان و همچنین پرسپولیس با یک تیم دوبار ملاقات نموده اند (شاهین و پارس جنوبی) و با یک تیم بازی نداشته اند (نساجی و نفت آبادان)؛ چگونه و با چه منطقی می توان گفت که آنها در چنین حالتی قهرمان نیم فصل هستند؟

پرسپولیس نیم فصل را با صدرنشینی به خاتمه رساند چون در خاتمه بازی با نساجی، یک روز پیش از این که آن ها 4 گل از صنعت نفت بخورند، صدرنشین بود؛ یعنی ششم و هفتم دی ماه که بازی های معوقه هفته یازدهم و دوازدهم برگزار شدند. هفته پانزدهم نیز 22 و 23 آذر به انجام رسیده بود که هر دو تیم حریفان خود را از پیش رو برداشتند. در خاتمه نیم فصل که بار دیگر ضروری است اشاره گردد که با انجام 15 بازی مقابل تیم های مختلف صورت می گیرد، پرسپولیس 31 امتیاز داشت و بالاتر از دیگر تیم ها بود. حالا چطور می گردد که یک بازی از نیم فصل دوم (پرسپولیس - پارس جنوبی، سپاهان - شاهین) جزو تقویم نیم فصل اول قرار داده گردد اما مسابقات هفته یازدهم و دوازدهم (سپاهان - صنعت نفت و پرسپولیس - نساجی) که جزو نیم فصل اول هستند، جدا از آن به حساب بیایند؟

اما حال که قرار را بر این گذاشته اند که قهرمان نیم فصل را با بی قانونی و بر اساس منفعت خود برگزینند، چرا فقط به سراغ گزینه ای رفته اند که آنها را صدرنشین می نماید؟ چرا اگر قرار است این چنین رفتار گردد، زمان تعطیلات به خاطر پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی، نیم فصل نباشد؟ موقعی که پرسپولیس با 34 امتیاز در صدر بود. هرچند که موضع پرسپولیس برای انتخاب صدرنشین نیم فصل، همان نظر قانونی انجام 15 بازی با تیم های مختلف لیگ برتر است.

هیچ لیگی نمی تواند بدون قهرمان به خاتمه برسد و همچنین نهادهای مختلف بین المللی از جمله فیفا، تاکید نموده اند که زمان لازم برای خاتمه این فصل در اختیار است و نباید تصمیم گیری عجولانه انجام گردد. بنابراین چرا مسئولان تیم های رقیب قصد دارند که با صحبت های جعلی و اشتباه، جهت را منحرف نموده و لیگ را نیمه تمام بگذارند؟ آیا جز این است که از یک شکست دوباره مثل همان چیزی که در بهار گذشته رخ داد، هراس دارند؟

پرسپولیس مثل تمام سال هایی که فوتبال ایران وجود داشته، به دنبال این است که در زمین رجحان خود را نشان دهد. مثل همان روزی که برای انجام مسابقه سوپرجام در تابستان 1397 اعلام آمادگی کرد یا همچون اتفاقی که در بازی هفته بیستم لیگ جاری رخ داد و جای تیم حریف کنار داوران در مراسم ابتدای بازی برای همواره خالی ماند.

بنابراین ما منتظر آن روز می مانیم که پس از پشت سر گذاشتن این روزهای تلخ، دوباره در زمین سبز و به همراه طرفداران خود، مقابل رقبا قرار بگیریم و مثل سه سال گذشته، جام را بالای سر ببریم. چه بهتر که رقبا نیز تصمیم بگیرند از سال جاری، رویارویی را به هر کار دیگری ترجیح بدهند.

بدیهی است که باشگاه پرسپولیس سلامتی مردم را بر هر مسئله دیگری ارجح می دارد و از تصمیمی که بر اساس قواعد بین المللی گرفته گردد، حمایت خواهد نمود اما شاید لازم باشد همه این را بدانند که پس از تعطیلی فصل2018-2019 لیگ شیلی در میانه راه، 6 بازی خاتمهی هنوز دست نخورده باقی هستند و باوجود شروع فصل جدید، لیگ گذشته نیمه تمام و بدون قهرمان به خاتمه نرسیده و بازی های بعدی نیز برگزار خواهند شد؛ پس چه بهتر که ما هم در ایران فارغ از هر تصمیم عجولانه و اشتباهی، منتظر فرصت برای شروع دوباره بازی ها بمانیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 882

به "باشگاه پرسپولیس: چگونه حساب کردید که قهرمان نیم فصل هستید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه پرسپولیس: چگونه حساب کردید که قهرمان نیم فصل هستید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید