بحران تازه برای واکسن آسترازنکا در اروپا

به گزارش استدیو مرینا، تهران (پانا) - کارگروه کووید - 19 وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا، همزمان با افزایش نگرانی ها درباره لختگی خون، روز یکشنبه خواهان توقف تزریق واکسن کرونای آسترازنکا به افراد بالای 60 سال شد.

بحران تازه برای واکسن آسترازنکا در اروپا

با ما سفر کنید و با تور لحظه آخر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ با اینکه سازمان نظارت دارویی اروپا اما واکسن آسترازنکا را برای همه گروه های سنی امن دانسته؛ اما چند کشور عضو اتحادیه اروپا به علت پیدا شدن موارد کمیاب لختگی خون عمدتا در میان جوانان، کاربرد آن را برای افراد پائین تر از سن به خصوصی متوقف و برای 50 تا 65 سالگان و سالمندان محدود نموده اند.

مارکو کاوالری رئیس کارگروه کووید -19 اتحادیه اروپا به روزنامه ایتالیایی لا استامپا گفت که موضع ما در چارچوب همه گیری این بود که نسبت خطر - فایده این واکسن برای همه گروه های سنی، همچنان مطلوب بوده است. اما با توجه به کاهش موارد ابتلا به کووید - 19 و قرار دریافت شمار کمتری از جمعیت جوان در معرض خطرات مرتبط با بیماری کووید - 19، بهتر است که برای این گروه سنی واکسن هایی بر پایه ام آر ان ای مانند مدرنا و فایزر - بیونتک استفاده گردد.

کاوالری در باره ترجیح خودداری از تزریق واکسن آسترازنکا به افراد 60 سال به بالا گفت: بسیاری از کشورها ماند فرانسه و آلمان با توجه به فراوانی بیشتر واکسن های برپایه ام آر ان ای، این طرح را آنالیز می نمایند.

دولت ایتالیا در پی مرگ نوجوانی به علت شکل کمیابی از لختگی خون پس از دریافت این واکسن، روز آدینه اعلان کرد که کاربرد آن را برای افراد بالاتر از 60 ساله محدود خواهد نمود. ایتالیا در ماه مارس مانند بسیاری از کشورهای اروپایی به علت نگرانی در باره مسائل کمیاب لخته شدن خون، به مدت کوتاهی تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کرد، اما در ماه پس از آن با توصیه کاربرد ترجیحی آن برای افراد بالاتر از 60 ساله و پس از آنکه اما مزایا و منافع آن را بیشتر از خطراتش دانست، کاربرد آن را از سرگرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1651

به "بحران تازه برای واکسن آسترازنکا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران تازه برای واکسن آسترازنکا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید