بهار سال جاری با 87 روز هوای مطلوب به انتها رسید

به گزارش استدیو مرینا، آنالیز آمارها نشان می دهد در فصل بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، کیفیت هوا در بیشتر روزها از شرایط مطلوبی برخوردار بود تا جایی که در بهار امسال در مجموع شش روز شرایط هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

بهار سال جاری با 87 روز هوای مطلوب به انتها رسید

به گزارش استدیو مرینا از سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، محسن روشنی - مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا - گفت: فصل بهار سال 99 از شرایط خاصی نسبت به سال های گذشته برخوردار بود. شیوع ویروس کرونا موجب شد رفت و آمد و حضور مردم در مشاغل، متفاوت از گذشته باشد و این تغییر به ویژه برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار بیشتر بود. کاهش ساعات کار، اجرا نشدن طرح های ترافیکی در بیشتر روزهای این فصل از دیگر شاخصه های فصل بهار امسال بود که امکان استفاده از وسایل نقلیه شخصی را فراهم کرد. از تعداد سفرها با وسایل نقلیه عمومی نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

وی اضافه نمود: در کنار افزایش حجم ترافیک، پدیده های مناسب جوی از جمله وزش باد و بارش باران به خصوص در دو ماه ابتدایی سال یاری کرد تا کیفیت هوا در بیشتر روزها از شرایط مطلوبی برخوردار باشد. داده های برداشت شده از سامانه شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می دهد در مجموع در فصل بهار امسال 15 روز در شرایط پاک، 72 روز در شرایط قابل قبول و شش روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا در ادامه اظهارکرد: فروردین ماه با داشتن 14 روز پاک و 17 روز قابل قبول شرایط مطلوبی را برای شهروندان درپی داشت و در اردیبهشت هم هیچ روزی در شرایط نامطلوب قرار نگرفت. با آغاز خردادماه و همزمان با افزایش دمای هوا، شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم شد و هوا شش روز طی این ماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس نهاده شد البته در یکی از این روزهای آلوده، آلاینده ذرات معلق ریز هم در شرایط نامطلوب بود.

روشنی اضافه نمود: آنالیز شرایط نشان می دهد که با توجه به امکان تردد وسایل نقلیه شخصی در سطح شهر و در صورتی که تهویه طبیعی هوا به خوبی انجام نگیرد، امکان افزایش آلاینده ها وجود دارد. از سوی دیگر با گرم تر شدن هوا طی دو ماه تیر و مرداد، بستر برای افزایش غلظت آلاینده ازن مهیا می گردد و شهروندان باید در ساعات گرم روز به ویژه در ساعات بعد از ظهر از تردد غیرضروری در هوای آزاد پرهیز نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1033

به "بهار سال جاری با 87 روز هوای مطلوب به انتها رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهار سال جاری با 87 روز هوای مطلوب به انتها رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید