بیمه های خاص با لابی گری در برابر تجمیع مقاومت می کنند

به گزارش استدیو مرینا، رئیس اداره بیمه گری سازمان بیمه سلامت گفت: متاسفانه برخی سازمان های بیمه گر که زیر نظر وزارتخانه های خاص هستند، به دلیل برخورداری از قدرت لابی گری بالا، در برابر تجمیع مقاومت می کنند.

بیمه های خاص با لابی گری در برابر تجمیع مقاومت می کنند

به گزارش استدیو مرینا، صالح مهرداد درباره چرایی عدم توجه به چالش های تحقق پوشش همگانی سلامت، با بیان اینکه بیمه سلامت در سال 91 بر اساس مصوبات مجلس مبتنی بر یکپارچه سازی نظام ارائه خدمات بیمه ای ایجاد شد، اظهار کرد : بر اساس قانون باید بخش های بیمه ای سازمان های مختلف بیمه گر در سازمان بیمه سلامت تجمیع و متمرکز شود.

وی افزود : وظیفه سازمان بیمه سلامت گسترش پوشش بیمه ای در بین اقشار مختلف جامعه است. به همین دلیل این سازمان از سال 93 طرح پوشش بیمه همگانی را در قالب صندوق بیمه همگانی ، بیشتر با هدف تحت پوشش قرار دادن افرادی که هیچ بیمه ای ندارند ، آغاز کرد.

رئیس اداره بیمه گری سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر این اصل که دلیل اصلی قانون گذار برای تجمیع بیمه ها در نظر دریافت عدالت در ارائه خدمات بوده است ، مطرح نمود : متاسفانه برخی سازمان های بیمه گر که زیر نظر وزارت خانه های خاص هستند ، به دلیل برخورداری از قدرت لابی گری بالا ، در برابر تجمیع مقاومت می کنند . از سوی دیگر هنوز زیرساخت های لازم برای تجمیع وجود ندارد.

مهرداد افزود: برای تجمیع باید همپوشانی بیمه ای را از بین ببریم و تمام اطلاعات در یک دیتا بیس و صندوق جمع آوری شود ، این در حالی است که سازمان های بیمه گر اطلاعات مربوط به بیمه شدگان را جزو داده های محرمانه خود می دانند و از ارائه آن خودداری می کنند.

وی به میزان پیروزیت در تجمیع سازمان های بیمه ای اشاره کرد و گفت : از ابتدای سال جاری تمامی بیمه شدگان کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شده اند. همچنین تاکنون 4 و نیم میلیون مورد رفع همپوشانی در بیمه سلامت اجرا شده است.

رئیس اداره بیمه گری سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه مصاحبه رادیویی خود ، سازمان بیمه سلامت را یکی از پیروز ترین نهادها در برون سپاری فعالیت های عملکردی خویش دانست و مطرح نمود : هزار و 500 دفتر پیشخوان با این بیمه قرارداد دارند و فعالیت های بیمه گری اعم از تعویض دفترچه و پذیرش بیمه شده در این دفاتر انجام می شود. همچنین برون سپاری در بخش رسیدگی به اسناد پزشکی نیز اجرا شده است.

مهرداد به سیاست های سازمان بیمه سلامت درباره خصوصی سازی اشاره کرد و گفت : این نهاد بیمه ای موظف است ساز و کارهای لازم برای بیمه شدن افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند را فراهم کند. بازار بهداشت و درمان و نظام سلامت کشور با جمعیت 80میلیونی به اندازه ای بزرگ است که این سازمان تا در خصوص ایجاد ساز و کارهای خصوصی سازی اطمینان حاصل نکند ، نمی تواند به برون سپاری اقدام کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 569

به "بیمه های خاص با لابی گری در برابر تجمیع مقاومت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه های خاص با لابی گری در برابر تجمیع مقاومت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید