تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه پیشران فناوری در آزمایشگاه های برق

به گزارش استدیو مرینا، تجهیزات آزمایشگاهی چه در دوران مدرسه، چه در مقاطع بالاتر به دانش آموزان و دانشجویان اجازه می دهد تا مفاهیم، نظریه ها و مدل های کتاب های درسی شان را بهتر درک نمایند، مهارت های عملی، توانایی حل مسأله و استدلال های علمی را در خود پرورش دهند و انگیزه و علاقه شان به مباحث مختلف بیشتر گردد.

تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه پیشران فناوری در آزمایشگاه های برق

تجربه ای که در آزمایشگاه به دست می آورند، به آنها یاد می دهد چطور با چالش های ذاتی و مبهم بودن کارهای تجربی و عملی روبرو شوند، تجهیزات را عیب یابی نمایند، خطاهای اندازه گیری را متوجه شوند و در نهایت بتوانند داده های جمع آوری شده را تفسیر و تحلیل نمایند.

آزمایشگاه های آموزشی با تجهیزات مختلفی که دارند، علاوه بر دنبال کردن هدف های آموزشی، امکانات لازم برای مطالعات پژوهشی را نیز فراهم می نمایند.

برای مثال در یک آزمایشگاه آموزشی مهندسی برق، بعضی از تجهیزات آزمایشگاهی، پدیده ها و شرایط دنیای واقعی را برای مقایسه و تحلیل فرایند اصولی شبیه سازی می نمایند و با امکان تغییر پارامترهای مختلف، می توان پاسخ های رفتاری سیستم ها را بهتر متوجه شد.

خریداران نیز به دنبال تجهیزاتی هستند که از مواد باکیفیت ساخته شده و دوام خوبی داشته باشد. درهمین راستا شرکت دانش بنیان تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه سازنده تجهیزات آزمایشگاهی حوزه مهندسی برق برای دانشگاه ها، محصولات متنوعی را به بازار عرضه نموده است.

حامد ملا احمدیان کاسب، مدیرعامل شرکت تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه، فعالیت رسمی این شرکت را از سال 88 آغاز نموده است. او فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق، گرایش قدرت و ماشین های الکتریکی و دکتری مهندسی برق-کنترل از دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1391 است. در ماه های اول پس از انتها تحصیلات، وقتی در دو راهی ادامه تحصیل در خارج از کشور یا ایران بود، به صورت حق التدریس مشغول تدریس در یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی مشهد می گردد.

ملا احمدیان کاسب در توضیح ماجرای تشکیل این شرکت به جام جم می گوید: همان روزها که تدریس را آغاز نموده بودم، یکی از دوستان دوران تحصیلم که عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور دزفول شده بود، با من تماس گرفت و خواست یک مدل از تجهیزات آزمایشگاهی مهندسی برق موردنیاز دانشگاه شان را برایش بسازم. من هم با تعدادی از دانشجویان علاقه مند کلاس خودم همکار شدم و در دانشگاه خودمان مشغول ساخت اولین دستگاه برای استفاده آموزشی در آزمایشگاه کنترل خطی شدیم. که پس از سه بار بازطراحی به نمونه اصلی دست یافتیم.

پس از تحویل سفارش های دانشگاه جندی شاپور، ساخت تجهیزات دیگری نیز از دانشگاه محل تدریس مهندس ملا احمدیان کاسب، به گروه ایشان سفارش داده می گردد و به این ترتیب کم کم بین دانشگاه ها و آزمایشگاه های مختلف شناخته می شوند. او و همکارانش در ادامه برای محصولاتشان کاتالوگ تهیه می نمایند و وارد مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد می شوند تا بتوانند با استفاده از فضا و امکانات آنجا، کسب وکارشان را توسعه دهند.

مدیرعامل این شرکت با تاکید بر رشدی که شرکت ابزار آزما خاورمیانه از ابتدا تا به امروز داشته است، می گوید: در حال حاضر تعداد همکاران مستقیم ما 16نفر است و درسال گذشته پنج ونیم میلیارد تومان قرارداد فروش تجهیزات آزمایشگاهی داشته ایم و خوشبختانه رو به رشدیم.

راستا توسعه این شرکت

شرکت تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه از سه سال پیش با تکیه بر توان فنی که در شرکت شکل گرفته بود، فرآیند توسعه اش را از دو راستا دنبال می نماید: نخست، قبول پروژه های سفارشی از پژوهشگاه های غیردانشگاهی، شهرداری ها و شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق؛ و دوم طراحی، ساخت محصولی موردنیاز بازار و دانش بنیان.

مهندس ملا احمدیان کاسب درباره جدیدترین محصول دانش بنیان این شرکت به نام (Multi-function Meter) به جام جم می گوید: این محصول یک دستگاه اندازه گیری دقیق تابلویی با ابعاد منحصر به فرد، برای اندازه گیری ولتاژ، توان، جریان و دیگر پارامترهایی از این دست است. تمام مراحل تحقیق و توسعه (R&D) این محصول را نیروهای متخصص شرکت پیش برده اند و درحال جذب سرمایه و سرمایه گذار برای ورود این محصول به بازار هستیم.

وی درادامه می افزاید: دراین راستا یاری های صندوق نوآوری و شکوفایی نیز همیاری عظیمی بوده است. ما یک وام 100میلیون تومانی برای نمونه سازی، یک وام 100میلیون تومانی دیگر نیز برای اشتغال زایی و در سال گذشته نیز وام 200میلیون تومانی برای شرایط همه گیری کرونا دریافت کردیم که بازپرداخت این تسهیلات کرونا از نوع سرمایه در گردش بوده است. این یاری های صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان مانند ما واقعا جای تقدیر و تشکر دارد. ولی متاسفانه عظیم ترین مشکل ما در کشور، اول مالیات است و بعد بیمه که با شرایط واقعی کار و درآمد شرکت ها تطابق ندارد.

بازار فروش ابزار آزما خاورمیانه

پیش تر دانشگاه ها ترجیح می دادند تجهیزات آزمایشگاهی را از شرکت های خارجی تهیه نمایند. اما در نمایشگاه ایران ساخت با یارانه های دولتی برای خرید تا سقف 50درصد، بسیاری از دانشگاه ها به شرکت های داخلی روی آورده اند. این موضوع سبب شده است تا بازار فروش شرکت های داخلی عظیم تر گردد و رشد سریع تری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه دراین باره می گوید: دانشگاه ها وقتی می بینند می توانند از شرکت های داخلی خرید ارزان تری داشته باشند و کیفیت تجهیزات داخلی درحال نزدیک شدن به دستگاه های خارجی است، کم کم به شرکت های داخلی اطمینان می نمایند. اکنون بیشتر دانشگاه های عظیم کشور مثل دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه خواجه نصیر و دیگر مراکز پژوهشی مشتری های ما هستند. مهندس ملا احمدیان کاسب، درادامه از پرفروش ترین محصولات این شرکت نام می برد و برای نمونه به شبیه ساز سیستم قدرت، شبیه ساز رله و حفاظت پست برق، شبیه ساز انرژی های نو با سه مدل بادی، خورشیدی و بلوتوثی و 140محصول دیگری که در سبد فروش شان وجود دارد، اشاره می نماید.

چشم اندازهای درخشان

مدیرعامل این شرکت با اشاره به سند پنج ساله ای که برای ادامه فعالیت هایشان تنظیم نموده اند و برای بازه های یک ساله، دو ساله و پنج ساله هدف گذاری و برنامه ریزی شده، ابراز امیدواری می نماید: سعی داریم با ارائه محصولات متنوع به بازار، حجم فروشش را به رقم 100میلیارد تومان برسانیم و بتوانیم با شرکت کره ای آتونیک که از رقبای صاحب نام در این حوزه است، رقابت کنیم.

مزیت های رقابتی تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه

طراحی بومی صفرتاصد محصولات: طراحی و ساخت تجهیزات در این شرکت به پشتوانه گروه فنی، علمی و دانشگاهی و حاصل تحقیق و پژوهش های آنها است.

طراحی مشتری مدار: تجهیزات این شرکت علاوه بر اینکه هدف آموزش را نیز دنبال می نمایند، جنبه های کاربردی مختلف موردنیاز اعضای هیئت علمی و دانشگاه ها را نیز محقق می نمایند. از نظر ظاهری نیز، این تجهیزات کاربر پسند هستند.

طراحی ماژولار: در ساخت تجهیزات این شرکت از مواد باکیفیت استفاده شده است و به دلیل طراحی ماژولار، عیب یابی آنها ساده است. برای مثال اگر ایرادی در دستگاهی 500میلیون تومانی به وجود آید، باتعمیر ماژول آسیب دیده که به اندازه یک برگه کاغذ A4 است، امکان استفاده مجدد از آن فراهم می گردد.

ارائه مستندات: برخلاف شرکت های داخلی که در بحث مستندسازی مانور زیادی نمی دهند، شرکت تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه همراه با دستگاه هایش، دستور کار ویژه دستگاه، ویژه مدرس، راهنمای کاربری و فیلم آموزشی ارائه می نماید.

ضمانت و خدمات پس از فروش: باوجود اینکه قیمت های تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه نسبت به سایر شرکت ها 20تا30درصد بالاتر است، به دلیل عملکرد متعهدانه و جدی در مشتری مداری و ارائه خدمات پس از فروش، مشتریان بیشتری دارد و همواره به کیفیت متعهد است.

راه های ارتباط با تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه

اینستاگرام: abzarazmainstrument

تلگرام:abzarazmainstrument

ایمیل:[email protected]

تلفن تماس:05138433313

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، خیابان سنائی، بن بست سنائی2، پلاک 321/1

ریحانه رادی - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1633

به "تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه پیشران فناوری در آزمایشگاه های برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات ابزار آزما خاورمیانه پیشران فناوری در آزمایشگاه های برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید