خبرنگاران شبکه شاد آماده کمک به طرح کمکگران زندگی است

به گزارش استدیو مرینا، تهران-خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش گفت: شبکه شاد آماده کمک به طرح کمکگران زندگی است. امیدواریم کرونا نه تتها مانع اجرای طرح کمکگران زندگی نشود بلکه از طریق شبکه شاد موجب توسعه و تقویت این طرح شویم.

خبرنگاران شبکه شاد آماده کمک به طرح کمکگران زندگی است

به گزارش شامگاه چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک با سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با موضوع رونمایی از مستندات برنامه کانون یاریگران زندگی که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی و حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور و از طریق شبکه شاد برگزار گشت، اظهار کرد: مسائل و مسائل دلایل مختلفی دارند و اگر هر یک از این مسائل را واکاوی کنیم نقش یادگیری در آن مشهود است.

وزیر آموزش و پرورش شرح داد: هر چه عناصر یادگیری خلاق، دقیق، سالم و عمیق تر باشد، درآینده افراد جامعه سالم تر و تواناتر خواهند بود، بنابراین مدرسه بهترین جایی است که می توان به این موضوع پرداخت.

وی با بیان اینکه مهارت نه گفتن یک مهارت پایه است که باید به همه افراد آموزش داده گردد، اظهار داشت: شخصیت افراد در مدرسه شکل می گیرد و باید برای هرچه بهتر شکل گیری شخصیت افراد در مدرسه تلاش کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در جامعه خطرات بسیاری وجود دارد که نیازمند توجه خانواده و مدرسه است، اظهار کرد: مدرسه حلقه وصل بین خانه، معلم، مدیر و دانش آموز است. علت آسیب های اجتماعی دانش آموزان به جامعه و گروه های هم سالان و خانواده ها بر می گردد بنابراین وزارت آموزش و پرورش برای آموزش خانواده ها و آگاهی دادن به والدین در مدرسه تلاش و برنامه ریزی دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی آسیب های اجتماعی در جامعه و خانواده ها، اظهار کرد: در طرح یاریگران زندگی به آموزش خانواده ها، دانش آموزان و همسالان توجه شده است، بنابراین آمار مدارس مجری این طرح را از 20به 30هزار افزایش داده ایم.

حاجی میرزایی ادامه داد: باید از ظرفیت فوق العاده شبکه شاد در این طرح استفاده کنیم و این طرح را در تمام مدارس کشور توسعه دهیم و مانند سایر بخش ها از شبکه شاد برای توسعه برنامه ها استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگاران، آموزش و پرورش در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در تلاش بود تا به واسطه آموزش در تلویزیون فرایند آموزش را ادامه دهد؛ اما تلویزیون به دلیل برخی ضعف ها از جمله کمبود وقت برای آموزش و نداشتن تعامل دو سویه میان معلم و دانش آموز نتوانست نیازهای آموزشی دانش آموزان را رفع کند، از این رو تصمیم گرفته شد تا شبکه فراگیر ارتباط معلم با دانش آموز طراحی گردد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با توجه به خلاءهای آموزش از راه دور برای دانش آموزان، از همان هفته های ابتدایی تعطیلی مدارس، از ایجاد یک شبکه اجتماعی دانش آموزی مستقل برای آموزش مجازی دانش آموزان خبر داد که این وعده تقریبا یک ماه بعد در فروردین 99 با راه اندازی شبکه شاد محقق شد.

در پایان این نشست مشترک از نقشه راه یاریگران زندگی رونمایی شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1314

به "خبرنگاران شبکه شاد آماده کمک به طرح کمکگران زندگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شبکه شاد آماده کمک به طرح کمکگران زندگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید