خبرنگاران طرحی که بخشی از مسائل صنعت پرورش آبزیان جنوب کشور را برطرف می کند

به گزارش استدیو مرینا، گناوه - خبرنگاران - کارخانه تولید غذای آبزیان مرجان بیدو که در شهرک صنعتی شهرستان دیلم استان بوشهر احداث و آماده برای افتتاح در هفته دولت امسال است به عنوان یکی از مهم ترین طرح های تولیدی این استان به شمار می رود که با بهره برداری از آن بخش عمده ای از مسائل صنعت پرورش آبزیان جنوب برطرف می شود.

خبرنگاران طرحی که بخشی از مسائل صنعت پرورش آبزیان جنوب کشور را برطرف می کند

به گزارش خبرنگاران، این طرح در شهرک صنعتی دیلم با سرمایه گذاری 100 میلیارد تومان احداث شده است که زمینه اشتغال مستقیم حدود 60 نیروی کاری و متخصص را فراهم می کند.

سرمایه گذار این طرح از جوانان بومی و کارآفرین شهرستان دیلم است که پیش از این شرکت عمل آوری، بسته بندی و انجماد آبزیان را در مجاورت همین کارخانه در شهرک صنعتی دیلم در سال 97 با حجم سرمایه گذاری 25 میلیارد تومان احداث و راه اندازی و زمینه اشتغال 400 نفر نیروی فصلی در زمان تولید میگوی پرورشی و 30 نفر نیروی دایم را فراهم کرده است.

این طرح که به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد بنا به پیشنهاد فرماندار دیلم به استاندار بوشهر در ردیف طرح های مهم هفته دولت امسال استان بوشهر برای افتتاح وسط رئیس جمهوری ارایه شده است.

فرماندار دیلم گفت: یکی از پروژه های پیشنهادی افتتاحی این شهرستان در هفته دولت امسال استان بوشهر از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری کارخانه تولید غذای آبزیان توسط شرکت آبزیان مرجان بیدو واقع در شهرک صنعتی دیلم است.

احمد دشتی اضافه کرد: این طرح با اعتبار 100 میلیارد تومان برای تکمیل زنجیره ارزش پرورش و تولید آبزیان در شهرستان دیلم، استان بوشهر و حتی استان های همجوار احداث شده است.

مدیرعامل و سرمایه گذار این طرح اقتصادی گفت: کارخانه تولید غذای آبزیان مرجان بیدو هم اکنون بطور آزمایشی روزانه بین 20 تا 30 تن غذای پرورش دهندگان میگوی سایت بویرات دیلم و سایر پرورش دهندگان استان بوشهر و استان همجوار خوزستان را تولید و پوشش می دهد.

علی خدری اضافه کرد: به منظور تکمیل زنجیزه تولید آبزیان بویژه تولید، پرورش و صادرات میگو بزودی طرح مزرعه تولید و کشت لارو (بچه میگو) در شهرستان دیلم اجرا می شود.

این سرمایه گذار پیش از این به عنوان یکی از کارآفرینان برتر استان بوشهر توسط استاندار این استان تقدیر شد.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1131

به "خبرنگاران طرحی که بخشی از مسائل صنعت پرورش آبزیان جنوب کشور را برطرف می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرحی که بخشی از مسائل صنعت پرورش آبزیان جنوب کشور را برطرف می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید