خط فراوری پیوسته مسکن را در کشور شروع کردیم

به گزارش استدیو مرینا، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح 11 هزار و 600 واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن در کشور از شروع پایدار فراوری مسکن در کشور اطلاع داد.

خط فراوری پیوسته مسکن را در کشور شروع کردیم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل ازپایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، محمد اسلامی امروز در مراسم آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی شامل برنامه اقدام ملی مسکن، طرح مسکن مهر و واگذاری گروهی اراضی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور در حال برگزاری است، گفت: خدای متعال را شاکریم که در اجرای یکی از تکالیف مهم برای خانه دار شدن مردم، تاکیدات رئیس جمهور و رهبری از خط فراوری پیوسته مسکن که نشانگر جریان پایدار فراوری مسکن است، بهرداری می کنیم که مهمترین اقدام امروز است.

وی اضافه کرد: امروز از تهیه نقشه پروژه ها تا سازوکار ساخت، تعریف متقاضی، اجرا، اتمام پروژه و تحویل را شاهد هستیم تا بتوانیم جریان فراوری مسکن در کشور را با مصون سازی از همه آفت هایی که آن را تهدید می نماید، اجرا کنیم.

اسلامی با اشاره به سهم 40 درصدی مسکن از فراوری ناخالص و سهم 13 درصدی از اشتغال گفت: همه عوامل و نهاده های ساخت و ساز، داخلی است و از هیچ جریان بیرونی تاثیر پذیر نیست، پس اگر اعتمادسازی صورت گیرد مسکن می تواند سهم خودش را در اقتصاد زنده نگه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازندگان هم باید تمام توان خود را به کار بگیرند، گفت: امروز بخشی از پروژ های طرح 400 هزار واحدی مسکن ملی که در سال 97 برنامه ریزی شد، افتتاح می گردد که اقدامات نرم افزاری انجام شد، متقاضیان واقعی را شناسایی کردیم و وارد فاز اجرایی شدیم تا در نهایت امروز 11 هزار و 600 واحد در استان های پیشتاز به متقاضیان واگذار می گردد.

اسلامی اضافه کرد: بخش مهمی از این 11600 واحد در بافت فرسوده ساخته شده چراکه ما ناکامی ویژه ای در بافت فرسوده داشتیم و داریم که با تاسیس دفاتر تسهیل گری و از طرف دیگر نقش موثر شهرداری ها باید بتوانیم بافت فرسوده را نوسازی کنیم. امروز حدود 6 هزار واحد در این مناطق افتتاح خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخشی از پروژه های مسکن ملی در فرایند عملیات اجرایی، بخشی در مرحله فونداسیون و بخشی در مرحله سفت کاری قرار دارند، گفت: امروز متقاضیانی که در بانک مسکن افتتاح حساب و آورده خود را واریز کردند مشمول این واحدها می شوند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه کوشش می کنیم در قالب زمان بندی واحدهای مسکن ملی را تحویل دهیم، ادامه داد: بخش دیگر از برنامه های ما استفاده از تمام ظرفیت ها برای ساخت مسکن است که در قالب تفاهم نامه دستگاه های مختلف پای کار آمدند. به ویژه برای اقشار مختلف مخصوصا فرهنگیان 13 هزار واحد در اردیبهشت ماه کلنگ زنی شد و امروز هم 40 هزار واحد دیگر برای این گروه کلنگ زنی می گردد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه برای اقشار کارگری و نیروهای مسلح هم در قالب تفاهم نامه پروژه های مسکونی امروز کلنگ زنی می گردد، گفت: استانداران محترم در سراسر کشور تعامل، همکاری و هماهنگی را مد نظر داشتند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1242

به "خط فراوری پیوسته مسکن را در کشور شروع کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط فراوری پیوسته مسکن را در کشور شروع کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید