درخشان: قانون منع جذب بازیکنان خارجی همه چیز را بهم ریخته است، پرسپولیس کار سختی در آسیا دارد

به گزارش استدیو مرینا، کاپیتان سابق پرسپولیس و تیم ملی گفت: قانون منع جذب بازیکنان خارجی خیلی خوب نیست چرا که باعث شده قیمت های بازیکنان داخلی بالا برود و همه چیز را بهم ریخته است.

درخشان: قانون منع جذب بازیکنان خارجی همه چیز را بهم ریخته است، پرسپولیس کار سختی در آسیا دارد

حمید درخشان در گفت وگو با ایسنا درباره کیفیت لیگ نوزدهم اظهار کرد: باتوجه به مسائلی که با آن برخورد داشتیم و این که ادامه لیگ مرتب و منظم نبود و با وقفه های زیادی دنبال می شد، طبیعتاً رشدش هم خیلی کمتر شد. همین مسائل باعث شد کیفیت خیلی خوبی در شرایط کرونا نداشته باشیم. اما در هر صورت به نسبت مسائلی که وجود داشت می توان گفت کیفیت بدی نداشت. البته نمی توان گفت کیفیت لیگ برتر فصل گذشته ایده آل بود.

او ادامه داد: برگزاری مسابقات با تمام فشردگی هایش تا حدودی قابل قبول بود ولی از نظر فنی به نظر من خیلی رشد نداشتیم. اگر بتوانیم در این زمینه و برگزاری منسجم مسابقات عملکرد خوبی داشته باشیم، این مساله بسیار می تواند به ما کمک کند اما شرایط به شکلی بوده که نمی شد کاملاً ایده آل به این ماجرا نگاه کرد. نبود هواداران هم یکی از رکن های اساسی است چرا که عدم حضور آن ها می تواند خیلی به رشد مسابقات و زیاد شدن انگیزه فوتبالی ها کمک کند و یکی از تاثیرگذار ترین قسمت های اصلی فوتبال باشد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در ارزیابی از حضور تیم های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی ها در آنجا به مراتب سخت تر ازبازی های داخلی است چرا که همه تیم ها با کیفیت بالاتر در مسابقات شرکت می کنند و خریدهای خوبی برای تیم هایشان انجام می دهند. در نهایت آنجا به هر صورتی که نگاه کنید کیفیت متفاوت تری نسبت به لیگ دارند. امیدوارم که پرسپولیس هم بتواند پیروز باشد اما لازم است بگویم کار بسیار سختی در این مسابقات دارد.

او ادامه داد: در لیگ قهرمانان آسیا کیفیت خیلی مهم است و نوع تاکتیک می تواند معین کننده باشد. امیدوارم پرسپولیس بتواند نتیجه خوبی در لیگ قهرمانان آسیا به دست بیاورد.گل محمدی باید تیمش را خیلی هماهنگ تر کند تا بتواند آنجا در مقابل تیم ها بازی قابل قبول و تاکتیکی ارائه دهد و از سد حریفان عبور کند. این که بازیکن خارجی نمی توانیم جذب کنیم در مسابقات آسیایی برایمان ضرر است. اگر بازیکنان خوب خارجی را جذب می کردیم و حساب و کتابشان را درست پرداخت می کردیم، شاید اصلا این مسائل هم برای ما به وجود نمی آمد و از بازیکنان با کیفیت برخوردار بودیم که این بازیکنان خارجی می توانستند به ما کمک کنند.

درخشان درخصوص قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی گفت: قانون منع جذب بازیکنان خارجی خیلی خوب نیست چرا که باعث شده است قیمت بازیکنان داخلی بالا برود و همه چیز را به هم ریخته است و در نهایت هم آن کیفیت لازم را نمی توانید از تیم ها ببینید. بودن بازیکنان باکیفیت خارجی خیلی می تواند به تیم و کسانی که کنار این بازیکنان بازی می کنند، کمک کند و در نهایت تاثیر خیلی خوبی روی سطح لیگ ما می گذارد.

او درباره پیش بینی اش از کیفیت لیگ آینده گفت: امیدوارم که لیگ فصل آینده مرتب برگزار شود تا بتوانیم با امکانات بهتر و کیفیت بیشتر لیگ بیستم را پیگیر باشیم و رشدی در فوتبال مان داشته باشیم تا در نهایت این مساله به تیم ملی مان هم برسد. امیدوار هستم که سطح لیگ بعد بهتر شود. ان شاءالله هم به خوبی برگزار شود و هم مربی ها بتوانند کیفیت فنی لیگ را به خوبی ارتقاء دهند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1174

به "درخشان: قانون منع جذب بازیکنان خارجی همه چیز را بهم ریخته است، پرسپولیس کار سختی در آسیا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشان: قانون منع جذب بازیکنان خارجی همه چیز را بهم ریخته است، پرسپولیس کار سختی در آسیا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید