فرایند افزایشی کرونا تیم درمان را دچار فرسودگی می نماید

به گزارش استدیو مرینا، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به آمادگی کامل بیمارستان ها و کادر بهداشت و درمان در راستای ارائه خدمات به بیمارن مبتلا به کرونا گفت: علی رغم تمامی جنبه های مثبت، پتانسیل های بالا و آمادگی تیم درمان، ممکن است با افزایش آمار مبتلایان تیم درمان دچار فرسودگی گردد.

فرایند افزایشی کرونا تیم درمان را دچار فرسودگی می نماید

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری استدیو مرینا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در گفت و گویی تلویزیونی با اشاره به افزایش آمار نگران کننده مبتلایان به کرونا در تهران اظهار کرد: در 24 ساعتی که گذشت تعداد بیمارانی که با تشخیص کرونا در بخش های عادی بستری شدند به رقمی بالغ بر 399 بیمار رسید.

وی اضافه نمود: در سه هفته اخیر بالاترین میزان بستری شدگان بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه به عددی بیش از 122 نفر رسیده است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به این که میزان بیماران مبتلا به کرونا و بستری شدگان در بخش های عادی و ویژه به شکل چشمگیری فرایند صعودی داشته اعلام کرد: تعداد بیمارانی که طی 24 ساعت گذشته از بیمارستان های تهران نیز مرخص شده اند 470 نفر بوده و به طور کلی برای اولین بار آمار بستری شدگان از ترخیص شدگان پیشی گرفته است.

زالی با بیان این که علائم تنفسی در بیماران مبتلا به کرونا بیش از سایر عوارض می تواند منجر به ماندگاری بیمار در بیمارستان ها گردد اضافه نمود: الگوی مراجعان کرونایی در بیمارستان های شهر تهران همچنان تب و تنگی نفس است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از استمرار خدمات و کوشش های ایثارگرانه کادر درمانی و بهداشتی برای درمان بیماران مبتلا به کووید 19 اطلاع داد و تاکید نمود: قریب به چهار ماه از شیوع پاندمی کرونا می گذرد و کادر پزشکی شبانه روز خدمات منحصر به فردی ارائه می دهند.

وی با اشاره به آمادگی کامل بیمارستان ها و کادر بهداشت و درمان در راستای ارائه خدمات به بیمارن مبتلا به کرونا اعلام کرد: علی رغم تمامی جنبه های مثبت، پتانسیل های بالا و آمادگی تیم درمان، ممکن است با افزایش آمار مبتلایان تیم درمان دچار فرسودگی شوند.

دکتر زالی مداخله جدی تر مسئولان در حوزه مدیریت ورودی بیمارستان ها را ضروری دانست و گفت: با تغییرات آماری باید تصمیمات لازم و جدید متناسب با مقابله با بیماری کرونا اتخاذ گردد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1058

به "فرایند افزایشی کرونا تیم درمان را دچار فرسودگی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند افزایشی کرونا تیم درمان را دچار فرسودگی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید